Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rozalia Celakówna Pisma Notatki i wspomnienia z życia Listy do kierownika sumienia ks.Władysława Całki CSsR Odpowiedzi na pytania dla ostatniego kierownika sumienia

Małgorzata Czepiel

Rozalia Celakówna Pisma Notatki i wspomnienia z życia Listy do kierownika sumienia ks.Władysława Całki CSsR Odpowiedzi na pytania dla ostatniego kierownika sumienia

25,86

 

ROZALIA CELAKÓWNA. PISMA
Podtytuł: Notatki i wspomnienia z życia. Listy do kierownika sumienia ks. Władysława Całki CSsR. Odpowiedzi na pytania dla ostatniego kierownika sumienia
Autor: Małgorzata Czepiel
klasyfikacja: życie i wiara
Rozalia Celakówna zmarła w opinii świętości 13 IX 1944 r., a Pan Bóg nieustannie potwierdza, że została wybrana, rozdając za jej przyczyną liczne łaski. Ciało Rozalii spoczywa na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie (kwatera XLVIII zach., mogiła 9).
17 IV 2007 r. w kapicy Domu Arcybiskupów Krakowskich odbyła się sesja publiczna zamykająca na szczeblu diecezjalnym, rozpoczęty 5 XI 1996 roku proces beatyfikacyjny Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny. Zgodnie z dekretem Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego Kardynała Stanisława Dziwisza z 16 IV 2007 r. , do występowania wobec Kongregacji ds. Kanonizacyjnych w Rzymie w dalszym procesie Służebnicy Bożej jest uprawniona Prowincja Polski Południowej Towarzystwa Jezusowego.
W związku z zakończonym procesem beatyfikacyjnym na szczeblu diecezjalnym i przekazaniem dokumentacji do Kongregacji ds. kanonizacyjnych, pragniemy zachęcić wiernych do modlitwy o cud potwierdzający świętość i misję tej szczególnej Apostołki Bożego Serca.
dodatkowe info.:
format WAM:146×202 mm
stron:364 + 16 (tekst + wkładka zdjęciowa kolor)
ISBN: 978-83-7505-231-2
rodzaj oprawy: miękka
cena detaliczna: 39,- zł.

WAM
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-750-5231-2

Liczba stron: 364

Format: 14.6x20.2cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...