Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rozglądaj się. Opowieść rozpisana na dziesięć przecznic

Jason Reynolds

Rozglądaj się. Opowieść rozpisana na dziesięć przecznic

7.1

(24 ocen) wspólnie z

27,05

 

Dzieci, które samodzielnie wracają ze szkoły do domu, mogą nazywać siebie szczęściarzami. Oto mają wreszcie trochę wolności. Żaden dorosły nie mówi im, co mają robić i o czym opowiadać. Przez tych kilka chwil można się pośmiać, pogadać, stroić żarty albo stawiać czoła prawdziwym wyzwaniom i udowadniać swoją odwagę. Droga ze szkoły do domu może zająć kilka nieistotnych minut albo stać się prawdziwą eskapadą bocznymi ścieżkami - zupełnie tak jak w dorosłym życiu.

Ta książka podobno miała się rozpocząć jak wszystkie najlepsze opowieści świata: od spadającego z nieba szkolnego autobusu. Tyle że nikt nie widział tego niesamowitego zdarzenia. Wszyscy byli zbyt zajęci rozmowami, psotami, jazdą na desce, planowaniem skomplikowanej ucieczki. Albo po prostu wędrówką ze szkoły do domu. Zamiast więc jeszcze jednej najlepszej opowieści świata znalazło się tu dziesięć historii. Każda przypada na jedną przecznicę pokonywaną codziennie po lekcjach, a wszystkie są w osobliwy sposób ze sobą powiązane. Łączy je też początek: dźwięk dzwonka obwieszczającego koniec zajęć w szkole.

Na dziesięciu przecznicach działy się rzeczy zwykłe i niezwykłe. Jasmine śmiała się z żartów TJ, banda Łysoli goniła wózek lodziarza, a Ty zerwał bukiet polnych kwiatów dla Brysona. Satch planował drogę ucieczki, aby po raz kolejny ocalić swoje życie, a Candace rozsmarowywała balsam na rękach Gregory'ego. Towarzysząc im wszystkim w tych eskapadach, możesz się śmiać albo tylko uśmiechać, wzruszać się albo po prostu towarzyszyć dzieciom i na koniec zadać im pytanie: Jak zamierzacie zmienić świat?

Co się stanie, gdy zejdziesz z głównej drogi?

BeYa
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-283-9925-9

Liczba stron: 208

BeYa

Format: 140x208mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...