Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rozkosz istnienia czyli jak pokochałam siebie

Karolina Staszak

Rozkosz istnienia czyli jak pokochałam siebie

6.7

(9 ocen) wspólnie z

24,38

 

Człowiek jest wspaniałą istotą składającą się z trzech przenikających się elementów: ciała, emocji i umysłu. Pierwszy – jest jedyną fizyczną manifestacją naszej obecności, drugi – głosem duszy, trzeci – myślą, która daje początek wszystkiemu. Wewnętrzna spójność tego trójwymiarowego obrazu siebie ma ogromny wpływ na odkrycie i doświadczenie prawdziwego szczęścia. Warto więc zadać sobie pytania: Jak często odpowiedzialność za to, czy czujemy się szczęśliwi, zrzucamy na innych? Czy marudzenie i narzekanie na własny los nie przesłania radości życia TU i TERAZ? Co zrobić, aby odnaleźć w sobie ten upragniony spokój i swoje szczęście? Kiedy spadniemy na samo dno własnego jestestwa, zaczynamy rozumieć, jak bardzo nasze szczęście zależy bezpośrednio od nas. Od małych kroków, zmiany nawyków i zachowań. Od tego, czy codziennie, patrząc w lustro, możemy szczerze powiedzieć: kocham Cię. O pokochaniu siebie jest ta książka. O podróży od smutku, poczucia winy, braku samoakceptacji do wewnętrznego spokoju, wdzięczności i miłości do siebie. Karolina Staszak Matka trzech chłopców, żona, kobieta, pisarka, czasem malarka. Uwielbia kolory fioletowy i turkusowy, mocno gorzką czekoladę, filmy SF i pracę w galerii sztuki, gdzie odnalazła swoje miejsce. Nie przepada za gotowaniem, technologicznymi nowinkami. Źle znosi spóźnialstwo oraz konflikty. Kocha słuchać, jak jej mąż gra na gitarze, czytać książki, czarną jak heban kawę, spacery po lesie oraz szum liści tańczących na wietrze.

Zwierciadło
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-813-2316-1

Liczba stron: 264

Format: 15.0x21.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...