Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rozmowy o przywództwie na morzu i na lądzie

Jacek Santorski, Małgorzata Czarnomska

Rozmowy o przywództwie na morzu i na lądzie

29,90

 

Nikt nie uczy żeglarzy przywództwa - ani kapitanowie dużych jachtów, ani skiperzy pływający z załogami amatorskimi w procesie żeglarskiej edukacji nie są przygotowywani do tego, jak dowodzić. Jacek Santorski, doświadczony psycholog od lat kształcący i wspierający biznes i Małgorzata Czarnomska, kapitan z wieloletnim stażem rozmawiają o tematach związanych z przywództwem z ósemką doświadczonych żeglarzy – kapitanów. Rozmawiają o tym, czym jest dla nich zarządzanie ludźmi, jak sobie radzą z pokonywaniem kryzysów, o reakcjach na sytuacje stresowe i awaryjne oraz konflikty. Pokazują uniwersalne cechy skutecznego lidera oraz dowodzą, że zasady rządzące dobrym przywództwem są takie same na morzu i na lądzie. Rozmówcy często nie myślą o sobie jako o liderach, przywódcach, choć jako dowodzący załogami biorą na siebie prawdziwą odpowiedzialność za innych ludzi - nie tylko ich dobre samopoczucie, ale też kluczowe na morzu bezpieczeństwo. I jeśli są dobrymi dowódcami, korzystają często nieświadomie ze swoich naturalnych talentów, a Jacek Santorski pozwala im zdać sobie z tego sprawę. „Rozmowy o przywództwie na morzu i na lądzie” to druga po „Zwycięskiej załodze” Brendana Halla książka w serii TEAM SPIRIT

Nautica
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-668-4601-2

Liczba stron: 280

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...