Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rozważania o kapłaństwie Kapłan w służbie Chrystusa i człowieka

Kowalczyk Stanisław

Rozważania o kapłaństwie Kapłan w służbie Chrystusa i człowieka

29,90

 

Książka pt. Rozważania o kapłaństwie jest teologiczną analizą najważniejszych problemów związanych z życiem i posługą katolickiego kapłana.

Pierwsze rozdziały omawiają teologiczno-egzystencjalny "rodowód" powołania kapłańskiego, seminaryjną formację alumnów i modele kapłaństwa. Kolejne rozdziały akcentują nierozerwalny związek sakramentu kapłaństwa z osobą i nauczaniem Chrystusa jako Najwyższego Kapłana, co jest równoznaczne ze służbą człowiekowi - będącego przedmiotem troski duszpasterskiej księdza. Dalszy tok rozważań ks. S. Kowalczyka wskazuje na psychologiczno-teologiczny fundament życia kapłańskiego, którym jest żarliwa, konsekwentna wiara i modlitwa (brewiarz, różaniec itd.). Następne rozdziały książki mają za przedmiot rozważań podstawowe obowiązki kapłana.

Prezentowana pozycja ks. prof. Stanisława Kowalczyka często odwołuje się do tekstów biblijnych: dokumentów Kościoła Katolickiego - w tym Vaticanum II, Katechizmu Kościoła Katolickiego, a także do encyklik oraz wypowiedzi papieża Jana Pawła II. Zawarte w niej rozważania są teologicznie poprawne, egzystencjalnie oparte są na długoletnim doświadczeniu kapłańskiego życia, językowo i stylistycznie komunikatywne. Ich adresatem są kapłani diecezjalni i zakonni, alumni seminariów duchownych, a także katolicy świeccy pragnący pogłębienia swej wiedzy o roli duchowieństwa w Kościele.

Wydawnictwo Diecezjalne
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-257-0533-6

Liczba stron: 256

Format: 145x205mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...