Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ruby po drugiej stronie

Baskin Nora R.

Ruby po drugiej stronie

6.7

(34 ocen) wspólnie z

26,01

 

Ruby po drugiej stronie to niezwykła opowieść o tęsknocie i przyjaźni. Ruby Danes pragnie znaleźć prawdziwą przyjaciółkę, której będzie mogła powierzyć swoją największą tajemnicę. Obawia się, że prawda o tym, co kiedyś się wydarzyło w jej życiu spowoduje odrzucenie. Nie jest łatwo przyznać się do rodzinnej tajemnicy.

Rzeczywistość okazuje się inna i pojawia się nadzieja, że nie wszystko jest jeszcze stracone.

Książka "Ruby po drugiej" stronie została wyróżniona przez International Literacy Association, jako jeden z 25 tytułów polecanych w 2015 roku.

RECENZJE:
"Powieść Ruby po drugiej stronie polecam rówieśnikom bohaterki. Zwłaszcza uczniom szkół, którzy czują się zagubieni wśród rówieśników, inni… Ważne, aby zarówno po jednej, jak i po drugiej stronie znaleźć wspólny element łączący dwa światy. Przyjaciela?"
Jusssi.pl

"Powieść Nory Raleigh Baskin nie należy do najłatwiejszych, chociaż od pierwszej strony ogromnie wciąga i czyta się ją bardzo szybko. Jest wymagająca, zmusza do myślenia i sporo może wnieść w życie czytelnika. Pomaga lepiej zrozumieć problemy nastolatków – choć nie tylko – każdy może mieć kiedyś podobne (lub zupełnie inne) problemy i może szukać przyjaciela, któremu będzie mógł o nich opowiedzieć."
miedzy-brzegami.blogspot.com

"Polubiłam Ruby od początku. Jej smutek i samotność przytłaczały mnie, dorosłą osobę, a co mogłoby zrobić takie maleństwo?"
Ruda recenzuje

Linia
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-630-0093-6

Tytuł oryginalny: Ruby on the outside

Liczba stron: 180

Format: 13.9x20.5

Cena detaliczna: 36,00 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...