Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ruiny Gorlanu Zwiadowcy Tom 1

John Flanagan

Ruiny Gorlanu Zwiadowcy Tom 1

24,00

 

Korpus Zwiadowców to najbardziej elitarna formacja w Królestwie Araluenu. Zwiadowcy, poza wypełnianiem misji wywiadowczej, są wyśmienitymi strategami i najlepszymi łucznikami. To im król ufa najbardziej i powierza im trudne zadania, w których muszą się wykazać nie tylko męstwem, niezłomnością i inteligencją, ale też lojalnością wobec władcy oraz dyskrecją. Ale nie tylko zwiadowcy są wyjątkowi. Ich konie są najbardziej wytrzymałymi wierzchowcami w całej armii i choć niewielkie, sprawdzają się w trudnych warunkach terenowych i wbrew pozorom w bezpośrednim starciu. Wyróżniają się też nieprzeciętnym rozumem, krążą plotki, że potrafią rozmawiać ze swoim panem, opiekunem i przyjacielem – zwiadowcą. Bohaterem książki jest piętnastoletni sierota, Will, którego ojciec, odważny wojownik, zginął bohaterską śmiercią w starciu wojsk Araluenu ze zdrajcą, baronem Morgarathem. Will od najwcześniejszych lat marzy, by zostać rycerzem… Problem w tym, że do Szkoły Rycerskiej przyjmują młodzieńców silnych, muskularnych i dobrze zbudowanych. A Will, cóż, nie dość, że niski, to jeszcze chudy. Za to szybko ucieka. Już wydaje się, że chłopak będzie musiał zostać po prostu rolnikiem, gdy nagle na scenie pojawia się tajemniczy Halt – zwiadowca. I on jeden spośród mistrzów szkół decyduje się przyjąć Willa na ucznia. Jest szalenie wymagający, zgryźliwy i humorzasty, ale po pewnym czasie Will skoczyłby za swoim mistrzem w ogień.

Jaguar
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-826-6227-6

Tytuł oryginalny: Ranger's Apprentice: The Ruins Of Gorlan

Liczba stron: 320

Format: 13.5x20.0cm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...