Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rusty Brown

Rusty Brown

145,85

 

Rusty Brown to wybitna i zakrojona na szeroką skalę powieść graficzna, która bierze pod mikroskop najważniejsze motywy ludzkiego życia i ukazuje nam je w niespotykanej dotąd rozdzielczości.
Autor z empatią ale i drobiazgowością naukowca obnaża niemiarodajność, która charakteryzuje każdy rodzaj ludzkiego doświadczenia - od takiego, które wzbudza dreszcz emocji, aż po całkiem przyziemne epizody. Niczym entomolodzy obserwujemy wszystkie fazy cyklu życia człowieka - od dzieciństwa do późnej starości: dziecko, które budzi się pozbawione supermocy; nastolatka, który dojrzewa pod okiem despotycznego ojca; ojca, który przepracowuje swoje emocjonalne problemy na powierzchni Marsa; oraz kobietę w średnim wieku, która próbuje odnaleźć miłość na planecie Ziemia.

Chris Ware jest stałym współpracownikiem New Yorkera, dla którego stworzył ponad 20 okładek i w którym publikuje paski komiksowe. Jego prace były wystawiane w MoCa Los Angeles, MCA Chicago. W 2002 r. Ware został pierwszym artystą komiksowym zaproszonym do udziału w biennale w Whitney Museum of American Art. Wraz z Willem Eisnerem, Jackiem Kirbym, Harveyem Kurtzmanem, Robertem Crumbem i Garym Panterem, Ware znalazł się w gronie artystów uhonorowanych na wystawie "Masters of American Comics" w Muzeum Żydowskim w Nowym Jorku od 16 września 2006 r. do 28 stycznia 2007 r.
W 2020 roku Rusty Brown Ware'a został nominowany do nagrody PEN/Jean Stein Book Award.
W 2020 roku nakładem prestiżowego nowojorskiego Rizzoli ukazała się poświęcona twórczości Chrisa Ware’a monografia.
W 2021 roku otrzymał Grand Prix de la ville d'Angoulême za całokształt twórczości.

Centrala
Oprawa twarda z obwolutą

ISBN: 9788366852020

Liczba stron: 230

Format: 23.5x18.0cm

Cena detaliczna: 219,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...