Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rutka

36,99

 

Dziesięcioletnia Zosia jako jedyna z ulicy nie wyjechała na wakacje. Spędza je na wyludnionych Bałutach, starej dzielnicy Łodzi. W pewne upalne, sierpniowe popołudnie spotyka na podwórku Rutkę – tajemniczą dziewczynkę z rudym warkoczykiem. Od tej chwili zacznie się ich zwariowana, pełna magii i tajemnic podróż w czasie.
„Opatrzona pięknymi ilustracjami, mądra, porywająca książka. Napisana z ogromną wrażliwością i poczuciem humoru. Traktująca młodego czytelnika serio, pobudzająca wyobraźnię. Polecam zarówno dzieciom, jak i dorosłym.”
Maja Ostaszewska
„Rutka” zdobyła Nagrodę Główną w konkursie Książka Roku 2016 Polskiej Sekcji IBBY, została wpisana na międzynarodową listę Białych Kruków (White Ravens) 2017, a czytelnicy wybrali ją do Złotej Dwudziestki najlepszych książek dla dzieci w plebiscycie na dwudziestolecie kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom. Książka zdobyła też Nagrodę Główną w konkursie Świat Przyjazny Dziecku oraz znalazła się w finale Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej Gryfia 2017, jako jedyna książka dla dzieci we wszystkich dotychczasowych edycjach konkursu.
Teatralna adaptacja „Rutki” znajduje się w repertuarze łódzkiego Teatru Arlekin, a prawa do jej filmowej ekranizacji zostały sprzedane.
Książkę polecają: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana w Łodzi, Kosmos dla dziewczynek, Qlturka.pl
Joanna Fabicka – pisarka, scenarzystka, filmoznawczyni. Żona reżysera Sławomira Fabickiego (nominowanego do Oscara za film „Męska sprawa”), mama dwóch córek. Absolwentka Uniwersytetu Łódzkiego, SWPS w Warszawie i Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Autorka nagradzanych książek dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Pomysłodawczyni i jedna z autorek charytatywnej, antydyskryminacyjnej antologii „Wszystkie kolory świata” (Wyd. Agora dla dzieci 2021), z której dochód w wspiera linię 116 111 telefon zaufania dla dzieci i młodzieży Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Laureatka Żyrafki za całokształt twórczości.
Mariusz Andryszczyk – projektant graficzny i ilustrator związany z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi. „Rutka” była jego ilustratorskim debiutem. Dla Wydawnictwa Agora zilustrował także słynnego „Lolka” Adama Wajraka, „Slash” i „Fluff” Natalii Osińskiej, a ostatnio „Szkołę Szpiegów” Stuarta Gibbsa.

Agora dla dzieci
Oprawa twarda

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-268-3717-3

Liczba stron: 224

Agora dla dzieci

Format: 165x215mm

Cena detaliczna: 36,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...