Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rwący lód
7.3

(7 ocen) wspólnie z

29,19

 

Nowy bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z cyklu NUMA.

Kurt Austin i Zespół Projektów Specjalnych Narodowej Agencji Badań Morskich i Podwodnych (NUMA) ruszają na Antarktydę, by zapobiec światowej zagładzie.

Kilka miesięcy przed wybuchem II wojny światowej: Uczestnicy hitlerowskiej ekspedycji na Antarktydę planują założyć tam bazę wypadową dla Luftwaffe. Plan nie dochodzi do skutku, bo ich hydroplan nagle zamarza na powierzchni ukrytego jeziora.

Czasy współczesne: Była pracownica NUMA, badająca góry lodowe na wodach Antarktydy, zawiadamia Rudiego Gunna, że odkryła coś, co może uratować naszą planetę, ale w niewłaściwych rękach stać się bronią, która zniszczy świat. Po tygodniach jej milczenia, Kurt Austin i Joe Zavala docierają na pokład statku, gdzie znajdują ciała zamordowanych członków załogi, z wyjątkiem mikrobiolożki, siostry magnata przemysłowego z RPA. Jako zdeklarowana obrończyni środowiska naturalnego jest w konflikcie z bratem, który chce eksploatować bogactwa siódmego kontynentu.

Od lodowców Antarktydy, przez tajne archiwa w Helsinkach, po gorące równiny Afryki Południowej, cały Zespół Projektów Specjalnych NUMA walczy z niewyobrażalnym zagrożeniem, które może doprowadzić do globalnej katastrofy.

CLIVE CUSSLER to najpopularniejszy na świecie autor powieści przygodowo-sensacyjnych. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam był uosobieniem przygody, tak jak jego najsławniejszy bohater – Dirk Pitt. Clive Cussler to jedyny pisarz, którego powieści – wydawane w 105 krajach – przez pół wieku nie schodzą ze szczytów list bestsellerów. Clive Cussler został nazwany Wielkim Mistrzem Przygody, który fascynuje czytelników w każdym wieku.

Oprawa miękka

ISBN: 978-83-241-8205-3

Liczba stron: 368

Cena detaliczna: 54,90 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...