Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rybak i diabeł Legendy znad Morza Bałtyckiego

Anna Koprowska-Głowacka

Rybak i diabeł Legendy znad Morza Bałtyckiego

6.3

(21 ocen) wspólnie z

36,00

 

Mieszkańcy krajów nadbałtyckich to opowiadacze. Od wieków, z pokolenia na pokolenie, przekazują sobie baśnie i legendy z morskich głębin: o bursztynowym pałacu, władcy mórz, pięknej królewnie, opiekunce rybaków czy zatopionych statkach. Zbiór tych opowieści to znakomita okazja, aby wyruszyć w podróż w czasie i przestrzeni wokół Bałtyku.
Posłuchaj, o czym szepcze morze.

Anna Dobrosława Koprowska-Głowacka (1975) – pisarka i poetka, regionalistka, nauczycielka, absolwentka historii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autorka kilkunastu książek związanych z regionem Pomorza, Kujaw i swojej rodzinnej Ziemi Chełmińskiej, głównie zbiorów legend. Laureatka nagród literackich: „Piękne słowo” na Kociewskich Targach Wydawniczych (2015), Costerina 2014, „Złoty Kruk” (2013) i innych. Interesuje się mitologią, symboliką, folklorem, rękodzielnictwem. Lubi podróżować.

„Anna Koprowska-Głowacka to znana i ceniona pisarka z Pomorza. Tym razem autorka zabiera nas w magiczną i baśniową podróż nad Bałtyk. Powędrujemy morskim brzegiem, odwiedzając różne miejsca i ludy, poznamy ich podania, zgłębiając rozmaite nadmorskie kultury. Czeka na nas wiele mitycznych stworzeń i legendarnych miast, nad którymi z pewnością unosi się bałtycki genius loci.
Mocno polecam tę wielokulturową i wzbogacającą podróż. Ruszajmy w drogę – szlakiem bałtyckich opowieści!”
Andrzej Busler, Księgarnia Kaszubsko-Pomorska CZEC

Marpress
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-752-8206-1

Liczba stron: 268

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 36,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...