Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rycerze Jezusa

Renata Czerwińska

Rycerze Jezusa

7.8

(5 ocen) wspólnie z

14,30

 

Jeśli wydaje ci się czasami, że święci to osoby, których życie było strasznie nudne i które nie robiły nic ciekawego poza spędzaniem długich godzin na modlitwie, to… bardzo się mylisz!
Czytając tę książkę, poznasz nie tylko Ignasia, głównego bohatera tej historii, ale także kilku świętych, których życie było niezwykle barwne i pełne tak wielu przygód, że mogliby nimi obdzielić kilka, a nawet kilkanaście innych osób. Święty Ignacy opowie ci o średniowiecznej bitwie, w której sam brał udział, gdy był jeszcze rycerzem, i w której nieomal stracił życie. Święty Franciszek Ksawery – niestrudzony żeglarz po dalekich morzach świata – zabierze cię w niezwykłą wyprawę do Indii. Święty Andrzej Bobola – największy łobuz w gronie niebiańskich bohaterów – zabierze cię na Polesie, gdzie spotkasz dziadka Timofieja i tajemniczego Waniuszkę. Z kolei błogosławiony Jan Benzym, Boży ogrodnik i przyjaciel ubogich, opowie ci przejmujące historie ludzi chorych na trąd, z którymi pracował przez wiele lat.
A może kiedyś ty sam zostaniesz dzielnym rycerzem Pana Jezusa?

Renata Czerwińska - z wykształcenia polonistka, z zawodu redaktorka. Autorka książek: Cuda świętych i Cuda polskich świętych; Teresa z Ávili. Mistyczka z temperamentem; Ludwik Maria Grignion de Montfort. Boży szaleniec, który uczy nas, jak zawierzyć się Maryi, a także: Święte księżniczki.

eSPe
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-820-1195-1

Liczba stron: 64

Cena detaliczna: 26,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...