Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ryzyko w finansach i bankowości

Dylewski Marek, Filipiak Beata

Ryzyko w finansach i bankowości

65,00

 

Polskie Stowarzyszenie Finansów i Bankowości realizuje swoje cele statutowe przede wszystkim poprzez inspirowanie i prowadzenie działalności naukowo-badawczej, organizuje również forum wymiany poglądów i doświadczeń. Istotną rolę w realizacji tych celów odgrywa działalność publikacyjna. Przesłankami opracowania piątej z cyklu Studia Finansów i Bankowości monografii Ryzyko w finansach i bankowości stały się ranga i aktualność omawianych zagadnień, a przede wszystkim ich wpływ na funkcjonowanie gospodarki w warunkach spowolnienia wywołanego kryzysem na rynkach finansowych. W dyskusji o kryzysie, jego skutkach oraz instrumentach przeciwdziałania poruszono wiele ważnych tematów i problemów. Przedstawione wyniki studiów i analiz obejmują szeroki obszar zagadnień praktycznych i teoretycznych. Są one również inspiracją do szerszej dyskusji, podejmowania dalszych analiz, działań i poszukiwań. Te wyzwania są ponadczasowe, gdyż znajdując się w kryzysie, tak naprawdę nie mamy wiedzy, kiedy on się skończy, ale wiemy, że trzeba działać, dostosowywać się do zmian w otoczeniu i niwelować skutki niepewności. Autorzy publikacji – zarówno doświadczeni, jak i młodzi pracownicy nauki – reprezentują środowisko finansowe polskich uczelni wyższych. Część autorów jest praktykami gospodarczymi reprezentującymi zarówno instytucje finansowe, podmioty sektora publicznego, jak i środowisko przedsiębiorców.

Difin
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-764-1246-7

Liczba stron: 354

Format: 160x230mm

Cena detaliczna: 65,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...