Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Rząd kontra gospodarka Historia niszczenia systemu gospodarczego na przykładzie Stanów Zjednoczonych

George Reisman

Rząd kontra gospodarka Historia niszczenia systemu gospodarczego na przykładzie Stanów Zjednoczonych

6.8

(4 oceny) wspólnie z

46,70

 

Kolejna nowość Fijorr Publishing. Kolejny kanon austriackiej szkoły ekonomii!

George Gerald Reisman, to jeden z najwybitniejszych wolnorynkowych ekonomistów amerykańskich, zwolennik leseferyzmu i austriackiej szkoły ekonomicznej. Jest jednym z niewielu żyjących uczniów Ludwiga von Misesa, u którego się doktoryzował.

Reisman urodził się w Nowym Jorku 1937 roku. Jest autorem głośnej książki zatytułowanej Jak rząd niszczy gospodarkę (The Government Against the Economy), która ukaże się wkrótce nakładem naszego wydawnictwa. Jego magnum opus to wydany w 1996 roku Kapitalizm – traktat ekonomiczny (Capitalism: A Treatise on Economics). Prace Reismana są zawsze wydarzeniem naukowym i gospodarczym. Pozostają one także pod silnym wpływem swej wieloletniej nauczycielki, Ayn Rand. Reisman uważa, że Rand wywarła na nim równie wielki wpływ, co jego pierwszy mentor, Ludwig von Mises.

W latach 80. ubiegłego stulecia, wraz ze swą żoną, Edith Packer, zorganizował Reisman The Thomas Jefferson School of Philosophy, Economics, and Psychology, będącą przez lata forum, na którym wypowiadali się tacy wolnościowcy, jak Walter E. Williams, Edward Teller, Leonard Peikoff, Hans Senholz, czy Harry Binswanger.
Ze względu na oryginalność, aktualność, a przede wszystkim wartość naukową i przystępność prac Reismana, wzięliśmy sobie za punkt honoru przedstawić Go szerzej polskiemu Czytelnikowi. To już trzecia, w ciągu ostatniego roku pozycja Reismana, którą wydajemy. Po takich pozycjach, jak: Kapitalizm i kapitał XXI wieku, oraz Ekologizm – trucizna XXI wieku, przedstawiamy fundamentalną pozycję wybitnego ekonomisty, poświęconą podstawom kapitalizmu: Rząd kontra gospodarka. Książka ta stanowi I część magnum opus Reismana, jakim jest wspomniana Kapitalizm – traktat ekonomiczny, której poszczególne części ukazywać się będą na łamach Fijorr Publishing. W czasach ekonomicznej ignorancji i zakłamania, kiedy winą za kryzysy gospodarcze wywołane przez państwo obarcza się kapitalizm i przedsiębiorców, warto przypomnieć zasady, na jakich opiera się wolny rynek i prosperity gospodarcza. Mało kto robi to tak przystępnie i tak uczciwie jak właśnie George Reisman.

Zapraszamy do tej niezwykłej lektury!

Fijorr Publishing
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-645-9927-9

Tytuł oryginalny: Government against the economy

Liczba stron: 315

Format: 145x210mm

Cena detaliczna: 46,70 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...