Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

s. Leonia Nastał Kontemplacja niemowlęctwa duchowego Jezusa. Życie, przesłanie, modlitwy.

Dorota Mazur

s. Leonia Nastał Kontemplacja niemowlęctwa duchowego Jezusa. Życie, przesłanie, modlitwy.

10,51

 

Poznaj historię życia i duchowość polskiej mistyczki, która przez kilka lat rozmawiała z Jezusem!

Siostra Leonia Nastał (1903-1940) należała do Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Jako młoda zakonnica miała liczne przeżycia mistyczne – przez kilka ukazywał się jej i rozmawiał z nią sam Jezus. Za namową spowiednika i za pozwoleniem przełożonej treść tych niezwykłych rozmów siostra Leonia zapisywała w swych pamiętnikach.

„Jeżeli wejdziesz na drogę niemowlęctwa, upodobnisz się najbardziej do Jezusa w hostii – do niemowlęcia Bożego w żłóbku” – powiedział jej pewnego dnia Chrystus i właśnie te słowa stały się początkiem jej duchowej drogi, zwanej dziś kontemplacją niemowlęctwa duchowego.

Słyszymy często powiedzenie: On wybrał życie trudniejsze – kapłańskie czy zakonne; ona wybrała trudy życia zakonnego zamiast przyjemności świata. Jest to prawda, ale niepełna. Człowiek często kieruje się emocjami, powierzchownymi wrażeniami. Może się łatwo pomylić, skąd powstaje wiele dramatów, a nieraz i zgorszeń. A Jezus mówi: „Nie wyście Mnie wybrali ale Ja was wybrałem” (J 15,16). S. Leonia Nastał była z pewnością szczególną wybranką Jezusa. I odpowiedziała z takim zapałem i oddaniem, że Jezus wprowadził ją w nieobjawione dotąd tajemnice swego niemowlęctwa. Czytając tę książkę, nie możemy uniknąć pytania: A do czego ja jestem powołany przez Jezusa? Trzeba wielkiego wyciszenia, by usłyszeć Jego głos. Przystąpmy więc w skupieniu do lektury, a w ramówce naszego życia wprowadźmy więcej czasu na refleksję i modlitwę.

Leon Stefan Knabit OSB, mnich benedyktyński

Dorota Mazur OV (Dziewica Konsekrowana) jest z wykształcenia teologiem, historykiem Kościoła i dziennikarzem, autorką licznych książek, m.in. „Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort”. Współpracowała m.in. z „Posłańcem Ducha Świętego”, „Głosem Karmelu”, „Egzorcystą”, „Wzrastaniem”, „Czasem Serca”, Aleteia.pl i kwartalnikiem „eSPe”. Posiada licencjat kościelny i absolutorium studiów doktoranckich z teologii na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie.

eSPe
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-820-1060-2

Liczba stron: 132

Format: 12.0x18.0cm

Cena detaliczna: 17,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...