Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Samoloty Japonii w II wojnie światowej Myśliwce Bombowce Wodnosamoloty

Newdick Thomas

Samoloty Japonii w II wojnie światowej Myśliwce Bombowce Wodnosamoloty

7.7

(6 ocen) wspólnie z

39,00

 

"Barwnie zilustrowana książka „Japońskie samoloty II wojny światowej” to szczegółowy przewodnik po wszystkich typach płatowców użytych przez Japończyków w okresie od drugiej wojny chińsko-japońskiej rozpoczętej w 1937 roku po kapitulację na Pacyfiku w sierpniu 1945 roku. W porządku chronologicznym przedstawiono poszczególne typy bombowców, myśliwców, samolotów pokładowych, wodnosamolotów oraz samolotów z napędem rakietowym i odrzutowym. Znajdziemy tu szczegółowe opisy wszystkich najbardziej znanych modeli, takich jak Mitsubishi G4M „Betty”, Nakajima Ki-27 „Nate”, bombowo-torpedowy Aichi B7A2 Ryusei czy sławny na całym świecie myśliwiec Mitsubishi A6M „Zero” („Zeke”). Opisano również nieco mniej znane typy, takie jak rakietowy Yokosuka MXY7 „Baka” – przeznaczony dla pilotów kamikadze – czy doskonały myśliwiec Kawasaki Ki-100 z końcowego okresu wojny. Na ilustracjach zostały zaprezentowane autentyczne oznakowania i barwy maskujące, a opis poszczególnych typów obejmuje zestaw szczegółowych danych taktyczno-technicznych. Zawierająca ponad 120 kolorowych ilustracji oraz zdjęć książka „Japońskie samoloty II wojny światowej” jest nieodzownym kompendium dla modelarzy oraz wszystkich entuzjastów, zainteresowanych lotnictwem wojskowym z lat tegoż konfliktu zbrojnego."

Alma-Press
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-702-0758-8

Tytuł oryginalny: Japanese aircraft of World War 2

Liczba stron: 126

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 39,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...