Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Samoloty ZSRR w II wojnie światowej Myśliwce • Bombowce • Wodnosamoloty

Edward Ward

Samoloty ZSRR w II wojnie światowej Myśliwce • Bombowce • Wodnosamoloty

6.3

(3 oceny) wspólnie z

29,33

 

"Ta bogato zilustrowana barwnymi ilustracjami i archiwalnymi zdjęciami książka to szczegółowy przewodnik po dwupłatach, myśliwcach, samolotach szturmowych, bombowcach, samolotach transportowych, rozpoznawczych i morskich, które pełniły służbę w Wojenno-Wozdusznych Siłach (WWS), czyli sowieckim lotnictwie wojskowym w latach 1939-1945. Niniejsza publikacja zawiera przedstawione w ujęciu chronologicznym opisy wszystkich znanych samolotów radzieckich z okresu wojny – od pękatego, oryginalnego myśliwca Polikarpow I-16, po Iljuszyna Ił-2 i Petlakowa Pe-2, czyli dwa znakomite bombowce taktyczne, które zasłynęły w kampaniach prowadzonych na froncie wschodnim. Zaprezentowano również główne typy samolotów, dostarczanych do ZSRS po przyjęciu przez Kongres USA w 1941 roku ustawy Lend-Lease, takie jak solidny Douglas A-20 i Bell P-39 Airacobra, a także nieco mniej znane konstrukcje sowieckie, w tym łódź latającą Beriew Be-4, średni bombowiec Jermołajew Jer-2 czy myśliwiec przechwytujący z napędem rakietowym Berezniak-Isajew BI-1. Na każdej z kolorowych ilustracji odtworzono autentyczne oznakowanie i wzory malowania maskującego, a opis poszczególnych typów został opatrzony tabelami ze szczegółowymi danymi techniczno-taktycznymi. Niniejsza publikacja stanowi niezbędne kompendium dla wszystkich modelarzy oraz entuzjastów lotnictwa z lat II wojny światowej."

Alma-Press
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-702-0849-3

Tytuł oryginalny: Technical Guide Russian Aircraft of World War II

Liczba stron: 128

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 42,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...