Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Santiago de Compostela Poradnik i przewodnik pielgrzyma

Andrzej Kołaczkowski-Bochenek, Iwański Zbigniew

Santiago de Compostela Poradnik i przewodnik pielgrzyma

18,18

 

Poradnik pielgrzyma ma pomóc osobom myślącym o wyjściu na szlak do św. Jakuba w podjęciu tej decyzji, a następnie w przygotowaniu się do Drogi. Zawiera wiele bardzo użytecznych rad pogrupowanych m.in. we wskazówki; jak dojechać i jak wrócić, kiedy iść, co ze sobą zabrać, jak bezpiecznie dojść, gdzie się zatrzymywać oraz jak szukać drogi, jak organizować sobie dzień oraz jak porozumiewać z ludźmi. Zawiera ponadto informacje ogólne o historii Camino de Santiago oraz szkicowe o Hiszpanii i jej kulturze. Także podstawowe słówka i zwroty hiszpańskie. Napisany jako autorskie relacje z Camino i utrzymany w konwencji beletrystycznej, a także bogato ilustrowany, wprowadza w atmosferę i ducha pielgrzymek tym najstarszym szlakiem pielgrzymim Europy.

Przewodnik pielgrzyma zawiera wszystkie informacje niezbędne, aby wyjechać z Polski i dotrzeć do Santiago de Compostela, a także wrócić do domu. Jest podzielony na 30 etapów drogi, począwszy od Saint Jean Pied-de-Port. Zawiera mapy zwykłe i wysokościowe oraz schematyczne plany większych miast. Informacje o wszystkich albergach po drodze oraz innych potencjalnych miejscach noclegowych. Także o kościołach, sklepach, barach i inne użyteczne na co dzień informacje. Autorzy podpowiadają, jak podzielić drogę, gdzie się warto zatrzymać, na co zwracać uwagę i co robić w przypadku trudności. Także szlaki alternatywne i informacje, kiedy i dlaczego można na nie wejść. W końcu także, co można robić po pielgrzymce, w tym wskazówki na 3 etapy drogi na „koniec świata” czyli do Finisterra. Dodatkowym ważnym uzupełnieniem jest słowniczek terminów polsko-hiszpańskich. Stan aktualny na 2017 rok i lata następne ponieważ raczej niczego na Camino nie ubędzie, a istotnego przyrostu ilości alberg nie można się już spodziewać.

Odbiorcy:
– planujący pielgrzymkę do Santiago de Compostela
– fascynaci Camino – najstarszego szlaku pielgrzymkowego Europy – także ci, którzy nigdy nie pójdą, ale chcieliby...
– osoby, które przeszły Camino i które kupują wszystko o tej drodze
– osoby działające w Stowarzyszeniach Polskich Dróg Jakubowych i sympatycy
– osoby zainteresowane duchowo pielgrzymkami.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę?
– najlepszy poradnik i przewodnik dla pielgrzyma
– zachowuje równowagę pomiędzy zawartością informacji niezbędnych i użytecznych, a potrzebą indywidualnego duchowego przeżywania Camino w poszukiwaniu własnej drogi w trudzie codziennego zmagania się także z poszukiwaniem powodu i celu własnej pielgrzymki
– nie ma braków informacyjnych, pomaga się właściwie przygotować, bezpiecznie dojść i wrócić
– ma charakter osobistych relacji i rad – czyta się jak książkę
– podzielenie na dwie odrębne książki pozwoliło bogato ilustrować Poradnik i zminimalizować ciężar Przewodnika.

Jedność
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-797-1591-6

Liczba stron: 312

Format: 24.0x21.0cm

Cena detaliczna: 35,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...