Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sara, Kuba i rozróba Czytam, bo lubię

Rafał Witek

Sara, Kuba i rozróba Czytam, bo lubię

9.2

(18 ocen) wspólnie z

21,90

 

Pewnego dnia gruchnęła wiadomość, że w mieście pojawił się Bybołów. Gdzie dokładnie – nie wiadomo, ale podobno widziano go całkiem blisko. Czy to niezwykle rzadkie zwierzę stanowi zagrożenie czy samo jest w niebezpieczeństwie? W każdym razie wszyscy próbują je znaleźć. Kuba Rozróba i Sara Szczęściara podejmują się misji odnalezienia i uratowania Bybołowa, a z odległej wyspy Poka-poka rusza także z pomocą światowej sławy profesor Gładkostópka. Kto będzie pierwszy i komu uda się zrealizować plan – obrońcom rzadkiego zwierzęcia czy tajemniczej Federacji, której intencje nie są do końca czyste… - brawurowa akcja, która porywa jak nurt rzeki na wyspie Poka-poka - humor, który rozjaśni najbardziej ponurą minę - bohaterowie, których zawsze chcieliście spotkać
Rafał Witek (1971): autor powieści, wierszy i tekstów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. Zdobywca nagród literackich: imienia Kornela Makuszyńskiego (2015) za serię Bzik&Makówka, imienia Leopolda Staffa (2017) za Chłopca z Lampedusy. Laureat 3. oraz 5. konkursu imienia Astrid Lindgren za powieści Klub latających ciotek oraz Ja, Majka. Współpracuje z miesięcznikiem „Świerszczyk”. Jest współtwórcą i przewodniczącym jury największego ogólnopolskiego konkursu literackiego dla uczniów szkół podstawowych „Popisz się talentem” (Nowa Era, od 2017). Uwielbia spotykać się z dziećmi na spotkaniach autorskich

HarperCollins Polska
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-276-7165-3

Liczba stron: 304

Format: 13.0x20.0cm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...