Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Scena od tylca

Władkowska Anna Maria

Scena od tylca

6.4

(5 ocen) wspólnie z

23,00

 

Młodzi artyści decydują się opowiedzieć o swoich zmaganiach w świecie polskiego show-businessu.

Skąpani w blasku fleszy, rozdający uśmiechy, triumfujący – tak zazwyczaj widzimy artystów. Tymczasem ich życie oraz praca to pot, krew i łzy, o czym mówią sami zainteresowani w cyklu rozmów, które stały się podstawą niniejszej książki. Poruszające wyznania, dzielenie się niełatwymi doświadczeniami, opisy najtrudniejszych momentów w życiu to jednak tylko część tego, co w niej znajdziemy. Równie ważną składową prezentowanych tu rozmów są próby określenia tego, jak sobie radzić z przeciwnościami losu, które każdy artysta nieuchronnie spotka na swojej drodze. Ważna lektura dla artystów, ich bliskich oraz wszystkich tych, którzy chcą zrozumieć świat show-businessu.

Jeśli miałabym podsumować moje doświadczenia, powiedziałabym: „Uważaj, komu powierzasz swoją karierę, ufaj sobie, swojej intuicji artystycznej, nieustannie pracuj nad sobą, nigdy nie rób czegoś wbrew swoim wartościom, nawet jeśli miałabyś dzięki temu wystąpić na wielkim festiwalu. To może cię zniszczyć. O ile nie będziesz miała wsparcia i ochrony prawdziwie kochających osób, które mają podobne zasady do Twoich i chcą dla ciebie dobra”.

AMW: Wydaje się, że taką właśnie osobą powinien być producent, manager…

FFF: Życzyłbym każdemu artyście takiego managera i producenta, który nie jest autorytarny, ale gotowy na pomysły artysty i dyskusję. Który więcej słucha, niż mówi, ochroni w świecie show-businessu, zainspiruje i da wolność tworzenia, a przede wszystkim jest ostoją prawdziwych wartości w świecie, gdzie pieniądz może wiele.

Anna Maria Władkowska - pisarka, autorka felietonów, esejów, wierszy. Amatorka życia, natury i kreacji.
„Scena od tylca” jest jej debiutem.

Novae Res
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-808-3384-5

Liczba stron: 92

Format: 125x195mm

Cena detaliczna: 23,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...