Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ścieżka do przebudzenia Siedmiopunktowy trening umysłu prowadzący do oświeconego i szczęśliwego życia

XIV Szamarpa Mipham Czieki Lodro

Ścieżka do przebudzenia Siedmiopunktowy trening umysłu prowadzący do oświeconego i szczęśliwego życia

36,00

 

Przedstawiona w niniejszej książce praktyka treningu umysłu jest łatwa do przyswojenia i użyteczna w każdej sytuacji. Zawiera wszelkie wskazówki potrzebne do medytacji. Trening umysłu, lodziong, jest wszechstronną praktyką odpowiednią dla wszystkich uczniów. Obejmuje pełną ścieżkę i nie zależy od tła kulturowego, w którym wyrastaliśmy, ani od przynależności religijnej. Pilne praktykowanie ćwiczeń wystarcza, aby pokonać całą ścieżkę aż do przebudzenia.
Moim celem jest wspieranie tej efektywnej, przemieniającej umysł praktyki, która jest niezależna od podziałów religijnych. Uznaję ten tekst za całkowicie zgodny z bez-stronnym duchem rime.
Współcześnie buddyzm tybetański zapuścił silne korzenie poza Tybetem i nie ma już pożytku z utrzymywania sztywnych podziałów na szkoły, co było charakterystyczne dla buddyzmu w Tybecie. Tybetańczycy mogą odnieść duchową korzyść, stając się mniej przywiązani religijnie, a nie-Tybetańczykom podziały tego rodzaju nie są do niczego potrzebne.

Rogaty Budda
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-942-2503-2

Liczba stron: 111

Format: 14.9x20.7

Cena detaliczna: 36,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...