Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

SCRUM Czyli jak robić dwa razy więcej dwa razy szybciej

Jeff Sutherland

SCRUM Czyli jak robić dwa razy więcej dwa razy szybciej

55,91

 

Żyjemy w świecie, w którym nie wszystko funkcjonuje tak jak należy. Dla tych, którzy wierzą, że każdą pracę można wykonać jeszcze lepiej, pionier Scruma – Jeff Sutherland – przygotował błyskotliwą, głęboką i prowokującą do myślenia książkę o procesie zarządzania. W przyszłości historycy – spoglądając wstecz na rozwój człowieka – będą kreślić linię podziału na czas przed Scrumem i po Scrumie. Scrum to prawdziwy przełom. Już teraz napędza większość głównych firm technologicznych na świecie i zaczyna się rozprzestrzeniać w każdej dziedzinie, w której ludzie borykają się ze skomplikowanymi projektami. Jeśli kiedyś byłeś zaskoczony tempem, w jakim zmienia się świat, to Scrum jest jednym z powodów, dla których tak się dzieje. W ostatnim czasie odnotowano wzrost produktywności o 1200%! Nie ma bardziej przejrzystego, istotnego wyjaśnienia Scruma i obietnicy, jaką niesie za sobą, niż ta Jeffa Sutherlanda, człowieka, który ponad 20 lat temu zbudował pierwszy zespół Scrum. Drażliwa kwestia, którą porusza Jeff, sprowadza się do tego, że ludzie są zupełnie nieprzygotowani do szybkiego i skutecznego wykonywania pracy. Najlepiej ułożone plany idą z dymem. Zespoły często pracują ze sprzecznymi celami. A kiedy narasta presja, to wzrasta brak zadowolenia. Opierając się na swoich doświadczeniach życiowych, ten były pilot myśliwca po West Point, ekspert biometryki, CTO oraz wiceprezes technologii jedenastu różnych firm technologicznych rzucił wyzwanie dysfunkcyjnym realiom i zaczął szukać rozwiązań, które miałyby globalny wpływ na efektywność pracy. Za sprawą tej książki odbędziesz podróż na linię frontu Scruma, gdzie system znacznej odpowiedzialności, współdziałania w zespole, ciągłego iteracyjnego ulepszania stworzony przez Jeffa spowodował przeniesienie FBI w XXI wiek, wpłynął na udoskonalenie projektu spalającego 2,8 l/100 km i osiągającego 225 km/h taniego samochodu, zmienił sposób interakcji farmaceutów z pacjentami, wpłynął na zmniejszenie ubóstwa w krajach Trzeciego Świata, a nawet pomaga ludziom planować wesela i wywiązywać się z weekendowych obowiązków! Spleciony z filozofii sztuk walki, podejmowania decyzji przez sędziów, zaawansowanej walki powietrznej, robotyki i wielu innych dyscyplin, Scrum ciągle przykuwa uwagę. Ale najważniejszym powodem, dla którego warto przeczytać książkę, jest to, że może ona pomóc w osiągnięciu tego, co inni uważają za niemożliwe – bez względu na to, czy będzie to pionierska technologia, wymyślenie nowego systemu edukacji, nieznany dotąd sposób nakarmienia głodnych, czy bardziej przyziemnie, budowanie podstaw rodziny, żeby nabrać energii i działać z powodzeniem.

Wydawnictwo Naukowe PWN
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-011-9157-3

Tytuł oryginalny: Scrum

Liczba stron: 240

Format: 17.0x20.0cm

Cena detaliczna: 64,00 zł

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...