Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sekret Elizy Auschwitz Płatna miłość

Dominik W. Rettinger

Sekret Elizy Auschwitz Płatna miłość

7.3

(555 ocen) wspólnie z

28,34

 

Jak wiele jesteśmy w stanie zrobić byle przetrwać? Czy z piekła da się uciec?

“Sekrety Elizy” to przerażająca historia kobiety, która pragnęła żyć. Jej determinacja doprowadziła do tego, że postanowiła pracować w Kommandzie Puff jako prostytutka. Miejsce to zostało otwarte w 1943 roku w głównym obozie Auschwitz-Birkenau.

To historia, która nigdy wcześniej nie została opisana w literaturze- przerażająca walka o przetrwanie i chora miłość oficera SS.

Ta książka to prawdziwa relacja z obozowego życia i funkcjonowania esesmańskiego domu publicznego.

Świat Książki
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-813-9493-2

Liczba stron: 320

Świat Książki

Format: 13.5x21.5cm

Cena detaliczna: 36,90 zł

Wywiad z autorem

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Magdalena Kopiec

Sekret Elizy. Auschwitz. Płatna miłość

Dawno nie czytałam czegoś tak dobrego. Zdarzało mi się czytać o historii domu publicznego w Aushwitz, ale nie spotkałam wcześniej książki, która w całości by o tym opowiadała. Jestem naprawdę zszokowana tym, co się tam działo. Autor zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Miałam obawy czy moje poglądy nie zostaną porszuone tą książka. Nic takiego nie miało miejsca. Napisana z ogromnym szacunkiem do wszystkich kobiet. Bardzo serdecznie polecam
Zygmunt Rogalski

Godna uwagi

Żyjemy w czasach, w których takie rzeczy są dla nas niewyobrażalne i niezrozumiałe. Obyśmy nigdy nie musieli testować naszej siły do przetrwania. Dziwię się, że wcześniej nikt nie poruszył tego tematu. z literaturą okresu II wojny światowej jestem blisko. Czytam wszystko co tak naprawdę pojawi się na rynku i nigdy wcześniej nie znalazłem czegoś podobnego. Oczywiście o domu publicznym w Aushwitz niejednokrotnie czytałem, ale w takiej formie- nigdy. To jest mój główny argument zachęcający do zakupu. Drugiej takiej nie znajdziecie. Co równie ważne, świat w Aushwitz toczył się swoim torem. Oprócz niewyobrażalnie ciężkiej pracy mające dać szansę na przetrwanie walczyły także kobiety.  Komando Puff to miejsce straszne, obrzydliwe, przerażające. Poznajcie kolejne bestialstwo, które miało miejsce w czasach wojny. 

Dominik

Skłania do refleksji

Oj dawno żadna książka mną tak nie wstrząsnęła. Niezwykły pisarz. Wykonał taką pracę, która zasługuje na wszelkie nagrody. "Sekret Elizy" skłania do refleksji. A Wy jak wiele moglibyście zrobić by przetrwać?

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...