Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sekret Heleny

Lucinda Riley

Sekret Heleny

7.2

(1118 ocen) wspólnie z

34,83

 

POWIEŚĆ AUTORKI CYKLU „SIEDMIU SIÓSTR”, BESTSELLEROWEJ, UWIELBIANEJ NA CAŁYM ŚWIECIE SAGI OBYCZAJOWEJ.
Magiczny dom, pamiętne lato… Podobno każdy, kto odwiedził willę Pandora po raz pierwszy, musi natychmiast się zakochać… Dwadzieścia cztery lata temu Helena spędziła magiczne wakacje na Cyprze. Zakochała się wtedy pierwszy raz. Gdy ojciec chrzestny zostawia jej w spadku popadającą w ruinę willę Pandora, Helena powraca na słoneczną wyspę, by wraz z rodziną spędzić tam wakacje. Idylliczny krajobraz wyspy skrywa jednak gęstą pajęczynę sekretów. Helena za nic nie pozwoli, by dowiedzieli się o nich William i Alex, jej mąż i syn. Przeżywający udręki dorastania trzynastoletni Alex jest rozdarty pomiędzy potrzebą chronienia ukochanej matki za wszelką cenę a nieuniknioną koniecznością zmierzenia się z dorosłymi problemami. Jednocześnie rozpaczliwie pragnie się dowiedzieć, kim był jego prawdziwy ojciec… Przypadkowe spotkanie Heleny z jej ukochanym sprzed lat uruchamia lawinę zdarzeń, w wyniku których konfrontacja teraźniejszości z przeszłością staje się nieunikniona. Helena i jej syn wiedzą, że kiedy Pandora odkryje swoje tajemnice, nic już nie będzie takie jak dawniej...
Sekret Heleny” to wielowarstwowa opowieść o rodzinie, patchworkowej i pogubionej, o ludziach szukających miłości i bliskości, o trudnych relacjach międzyludzkich i rodzinnych. To również książka o tym, że przeszłość zawsze do nas wraca, mimo że wielu z nas usilnie stara się o niej zapomnieć, albo nie myśleć, zaś życie w kłamstwie okazuje się ułudą. „Sekret Heleny” spodoba się wszystkim, którzy cenią dobre, wciągające powieści. To idealna lektura na urlop. Polecam! Maria Olecha-Lisiecka, „Dziennik Zachodni” Powieść, która pachnie oliwą, winem, ciepłym wieczorem spędzonym na tarasie, powiewem letniego wiatru. To książka, która zamyka w sobie wszystko to, co kojarzy się z latem – wakacyjną miłość, intensywność barw, parny klimat rajskiej wyspy, a także… tajemnice sprzed lat. Ta powieść nieco różni się od reszty książek autorki, jest nieco spokojniejsza, bardziej wyważona, co oczywiście nie jest wadą, a wręcz przeciwnie – to właśnie spokój pozwala nam delektować się każdym słowem jej treści. Anna Stasiuk, DlaLejdis.pl Lucinda Riley pięknie i subtelnie pisze o miłości, przyjaźni, ale też bólu i cierpieniu. Ma niespotykany dar pisania o rzeczach trudnych i bolesnych w sposób lekki i ujmujący. Od jej powieści nie sposób się oderwać ani na chwilę. Małgosia Brzeska, Granice.pl+

Albatros
Zintegrowana

ISBN: 978-83-677-5716-4

Tytuł oryginalny: The Olive Tree/Helena's Secret

Liczba stron: 512

Format: 14.0x21.0cm

Cena detaliczna: 49,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...