Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sekretna historia ludz… skarpetek. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Część 2

Justyna Bednarek, Daniel de Latour

Sekretna historia ludz… skarpetek. Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek. Część 2

7.6

(14 ocen) wspólnie z

27,92

 

SKARPETKI MIESZAJĄ W HISTORII ŚWIATA. I TO JAK!

Czy wiecie, dlaczego Mona Lisa z obrazu Leonarda da Vinci tak dziwnie się uśmiecha? Słyszeliście może, co wyprawiały skarpetki na Morzu Południowochińskim albo na Dzikim Zachodzie? Jak doszło do powstania w Londynie Opowieści wigilijnej? I co się stało z Łajką, czyli psem, który został wystrzelony w kosmos? A może historia filmu zaczęła się zupełnie inaczej niż piszą o tym w książkach?

Takie fascynujące tajemnice można odkryć tylko w napisanych i zobrazowanych na nowo dziejach świata autorstwa dwojga wybitnych autorów: Justyny Bednarek i Daniela de Latoura. Tym razem są to sekretne wydarzenia, które zdarzyły się ludz… skarpetkom od renesansu do współczesności. Historia, sztuka, nauka, literatura, muzyka, film… Wszędzie tam niejedna wybitna skarpetka zostawiła odcisk swojej pięty.

Nie wierzycie? To przeczytajcie! Być może uda się Wam również zajrzeć w przyszłość…

Wydawnictwo Poradnia K przedstawia drugi tom Sekretnej historii ludz… skarpetek – najlepiej sprzedającej się książki dla dzieci w roku 2022! Pierwsza część dziejów tekstylnych bohaterek zdobyła tytuł Bestsellera Empiku 2022 i zawojowała listy najchętniej czytanych i wypożyczanych książek w całym kraju. Zdobyła znakomite recenzje i – co najważniejsze – miłość małych czytelników. Kolejny tom zatem również skazany jest na sukces!

Poradnia K
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-671-9573-7

Liczba stron: 160

Poradnia K

Cena detaliczna: 49,99 zł

Rok wydania: 2023

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...