Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sekretne życie roślin Atlas bioróżnorodności

Emanuela Durand

Sekretne życie roślin Atlas bioróżnorodności

20,72

 

Nasza Ziemia jest tak piękna, że czasami, paradoksalnie, nie dostrzegamy zielonych cudów natury, jakie nam oferuje. Co gorsza, bywa, że rośliny postrzegamy niemal jak przedmioty przydatne podczas projektowania ogrodu czy dekorowania parapetu. Cóż, co prawda, rośliny nie mogą samodzielnie przemieszczać się jak zwierzęta. A jednak to właśnie one wymyśliły mnóstwo wspaniałych strategii przetrwania, dzięki którym możemy nimi cieszyć nasze oczy praktycznie w każdym zakątku świata. Rośliny są, doprawdy, fascynujące! Ich korzenie wędrują w głąb ziemi w poszukiwaniu wody i substancji odżywczych. Ich liście podążają za promieniami słońca, aby uchwycić jak najwięcej energii. Rośliny potrafią się nawet komunikować, a ich nasiona, z kolei, przemierzać naprawdę duże odległości. Ta kolorowa, pełna wiedzy, przyrodniczych ciekawostek i pięknych ilustracji książka zaprasza wszystkie dzieci do poznawania najwspanialszych roślin świata. Dzięki jej barwnym stronom zrozumiemy, że cała planeta jest naszym domem, który należy szanować, chronić i kochać. Wystarczy otworzyć ten wyjątkowy atlas, by odkrywać wraz z nami muchołówkę żywiącą się owadami, wybuchowego, oślego ogórka, tajemnicze żywe kamienie, przepiękną białą orchideę i wiele innych oszałamiających roślin świata. Atlasy bioróżnorodności to cztery 64-stronicowe tomiki pełne fascynującej przyrodniczej wiedzy. Każdy tytuł serii uczy dzieci (6+) pełnego szacunku spojrzenia na naszą planetę i zachęca je do troskliwego odnoszenia się do zwierząt, roślin i całego środowiska naturalnego.

Jedność
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-814-4930-4

Tytuł oryginalny: Atlas of Biodiversity: Flora of the World

Liczba stron: 64

Jedność

Format: 240x320mm

Cena detaliczna: 39,90 zł

Tłumaczenie: Sławomir Stodulski

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...