Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sekrety Gdańska

Aleksandra Tarkowska

Sekrety Gdańska

7.4

(25 ocen) wspólnie z

32,37

 

Zabytkowe uliczki, kawiarniane stoliki, zapach morza, wyjątkowa atmosfera… Tysiącletni Gdańsk zachwyca niepowtarzalnym klimatem, malowniczą architekturą i burzliwą historią. Aleksandra Tarkowska, przewodniczka po Trójmieście, autorka m.in. bestsellerowych Sekretów Gdyni i Gdańska między wojnami, tym razem odczarowuje mapę Gdańska, odnajdując tajemnicze historie, zapomniane miejsca, zaskakujące wydarzenia. Opisuje to, co miasto dotychczas skrywało.

Przeszłość i teraźniejszość tkają barwny gobelin gdańskich opowieści. Młoda żona Heweliusza zostaje posądzona o romans z Edmondem Halleyem, dla Polski kupowany jest półwysep Westerplatte, a tony bursztynu szykowane są do budowy ołtarza. Wszystko dynamicznie się zmienia i już na kolejnych kartach najpiękniejsze gdańszczanki spacerują ulicą Mariacką, Günter Grass zdradza swoje sekrety, Danziger Hoff czeka, by ugościć Ignacego Paderewskiego, a Stanisława Przybyszewska opowiada swoją zapomnianą historię. 

Nagle nastrój się zmienia… zatonął prom, na Biskupiej Górce ustawiane są szubienice, a banda Maternów atakuje miasto!

Czterdzieści opowieści splata w całość Sekrety Gdańska. Miasto już nic nie ukrywa. Czytanie czas zacząć!

Księży Młyn
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-7729-385-0

Liczba stron: 160

Cena detaliczna: 54,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...