Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Seniorzy w natarciu

Catharina Ingelman-Sundberg

Seniorzy w natarciu

21,47

 

Jeśli masz ochotę na lekką powieść z dużą dozą humoru, to ta książka jest dla Ciebie! Przekonaj się, jak grupka emerytów postanowiła urozmaicić sobie życie. "Seniorzy w natarciu" to gwarancja dobrej zabawy i salw śmiechu!

W domu opieki często pojawia się nuda. I rozgoryczenie także. No bo co tam można robić? Jedzenie jest bez smaku, a i personel nie cechuje się zbytnią uprzejmością. Poza tym brak ruchu również daje się we znaki. Doliczyć należy też oszczędzanie na seniorach. Z wyżej wymienionych powodów niektórzy przypuszczają, że lepiej byłoby im w więzieniu. Tak złe traktowanie może sprawić, że niektórzy postanowią z tym skończyć i żyć po swojemu.

Do takiego wniosku doszło kilkoro pensjonariuszy domu opieki. Efektem tego jest założenie Emeryckiej Szajki, a cel jest jeden - być jak Robin Hood, czyli zabierać bogatym i rozdawać potrzebującym. Teraz trzeba przejść od słów do czynów.

Märtha, Geniusz, Stina, Grabi i Anna-Greta nie muszą długo czekać na okazję. Grupka seniorów zatrzymała się w luksusowym hotelu niekoniecznie dla relaksu. Powód jest prosty - okraść niektórych zamożnych gości. Zadanie wydaje się łatwe, ale pojawiają się komplikacje. Emerycka Szajka zostaje wciągnięta w rozgrywki przestępczego światka. Czy może okazać się to zbyt przerażające dla seniorów? Tak naprawdę dopiero wtedy rozkręcają się na dobre!

Jeśli uwielbiasz "Stulatka, który wyskoczył przez okno i zniknął", to koniecznie przeczytaj tę książkę!

Jej autorką jest Catharina Ingelman-Sundberg, szwedzka pisarka specjalizująca się w kryminałach, thrillerach i literaturze pięknej. Warto także poznać dalsze losy bohaterów tej powieści w kolejnych częściach: "Pożyczanie jest srebrem, a rabowanie złotem" i "Emerycka Szajka idzie na całość".

Sonia Draga
Oprawa miękka

Liczba stron: 416

Sonia Draga

Cena detaliczna: 38,00 zł

Rok wydania: 2021

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...