Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sennik dla dzieci

Michał Rusinek

Sennik dla dzieci

7.6

(9 ocen) wspólnie z

27,39

 

Wyruszmy do tajemniczej krainy snów razem z Michałem Rusinkiem i ilustratorką Marią Brzozowską. Kogo i co tam spotkamy? I co to wszystko właściwie znaczy? Kto nas we śnie robi w balona? O co chodzi, jeśli w młodym wieku śnimy o emeryturze? Albo prowadzimy furmankę, w dodatku w uszance na głowie? Czy indyk jest oznaką rozindyczenia? Co to znaczy, gdy komuś śni się tonący we łzach przodek? Albo dla odmiany nie śni się nic? Michał Rusinek zna odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Przedstawia je w formie przezabawnych i błyskotliwych wierszyków, których lektura to czysta przyjemność. Michał Rusinek(ur. 1972 r. w Krakowie)–literaturoznawca, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, gdzie prowadzi zajęcia z teorii literatury, teorii przekładu i kreatywnego pisania. Prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej, autor tekstów naukowych, pisarz i tłumacz. Od 2019 roku członek Rady Języka Polskiego, od 2021 roku zasiada w kapitule konkursu Literacka Podróż Hestii. Stale współpracuje z Radiem Nowy Świat, „Gazetą Wyborczą”, „Przekrojem" i „Twoim Stylem”. Maria Brzozowska – artystka urodzona w 1992 roku w Gdyni, większość dzieciństwa spędziła w Turcji, gdzie obecnie mieszka. W 2010 roku ukończyła Leeds Arts University z tytułem licencjata z komunikacji wizualnej, a w 2016 – studia magisterskie w dziedzinie Mediów i Designu na Uniwersytecie Bilkent w Turcji. W sztuce lubi tworzyć nowe i nieznane krainy. Używa tradycyjnych technik malarskich wspomaganych metodami cyfrowymi. Była finalistką różnych konkursów. Do tej pory tworzyła ilustracje do książek dla dzieci za granicą i miała indywidualne wystawy w Wielkiej Brytanii, Turcji oraz we Włoszech. Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Nasza Księgarnia
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-101-3782-1

Liczba stron: 48

Format: 20.5x26.0cm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...