Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Serce z kamienia

Katarzyna Misiołek

Serce z kamienia

8.3

(343 ocen) wspólnie z

25,53

 

Macierzyństwo, które staje się problemem...

Weronika wpada w panikę, gdy widzi dwie kreski na teście ciążowym. Miała już czteroletnie bliźniaczki. Na bliskich, a zwłaszcza ciągle nieobecnego męża, nigdy nie mogła liczyć. Poza tym prowadzi popularny blog o macierzyństwie, organizuje sesje zdjęciowe, planuje kolejne projekty. Jednak nie miała w planach jednego - kolejnej ciąży.

Po narodzinach synka uwierzyła, że da sobie radę, ale mały całymi nocami płakał, a bliźniaczki były o niego zazdrosne. Mąż przesiadywał do późna w firmie. Kobieta zapadała się w otchłań depresji. Towarzyszył jej ciągły, rozdzierający płacz dziecka.

Tamtej nocy marzyła tylko, żeby synek chociaż na chwilę ucichł. Naprawdę nie chciała go skrzywdzić, nie była wtedy sobą… A może jednak?

Książnica
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-245-8414-7

Liczba stron: 360

Cena detaliczna: 34,90 zł

Komentarze i recenzje nie są potwierdzone zakupem

Emila M.

"Serce z kamienia"

"Nie kochałam tego dziecka i nie potrafiłam sprawić, żeby było inaczej. Przeszkadzało mi, drażniło, zawadzało jak wbita w stopę drzazga." Wielu z nas uważa, że jeśli kobieta ma piękny dom, męża, status społeczny i dziecko w drodze to ma wszystko. Jak dobrze, że pano Katarzyna Misiołek uświadamia nam, jak bardzo się mylimy... Uważam, że powinniśmy przestać wierzyć w stereotypy, które potrafią być bardzo krzywdzące.
Dominika Dychnik

Polecam lekturę

Książka porusza bardzo ważny, a zarazem wrażliwy temat depresji poporodowej. Uważam, że jest to temat przemilczany. Społeczeństwo nie zdaje sobie sprawy jakim ogromnym obciążeniem jest dla organizmu kobiety ciąża...
Anka

"Serce z kamienia"

Kobiety nierzadko tracą swoją tożsamość. Niegdyś żony, kobiety, kochanki, teraz jedynie matki. Często dochodzą do tego wcześniejsze problemy z niską samooceną albo brak wsparcia od nabliższych i wiecznie nieobecnego męża. W takie samej sytuacji byłą Weronika - matka uroczych bliźniaczek. Prowadziła popularny blog o macierzyństwie, organizowała sesje zdjęciowe. Żyła szybko, w biegu. Zdawala się być osobą, która radość czerpie z nowych wyzwań i działania. Nie planowała trzeciego dziecka, a już na pewno nie w tym czasie. Po urodzeniu dotychczasowe obowiązki nie zmniejszyły się, mąż w dalszym ciągu był pracoholikiem, a syn płakał całymi nocami. Czy to może się dobrze skończyć? Czy Weronika da sobie radę z chorobą, która każdego dnia odbiera jej radość życia?
Maja Kaczmarek

Wiele emocji i łez

Świetnie napisana powieść! Autorka stworzyła ciekawą i wciągającą fabułę, która trzyma w napięciu do ostatniej strony. Książka opowiada historię matki blogerki, a przy okazji pokazuje jej cienie i blaski. Autorka porusza również bardzo ważny temat jakim jest depresja poporodowa, temat, o którym rzadko się mówi a który często dotyka kobiety. Polecam gorąco, książka wywołuje bardzo wiele emocji. 

Patrycja Rudnicka

Ważny temat

Jest to moja pierwsza książka tej autorki.  Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Powieść chwyta za serce, momentami wzrusza do łez. Autorka pokazuje jak wygląda życie matki po porodzie, jej trudy i dylematy z którymi się boryka, zazwyczaj sama. Misiołek w swojej książce porusza ważny i trudny temat. Gorąco polecam tę książkę, pozwala inaczej spojrzeć na pewnie sprawy.

Wiola Ciechanowska

Świetna książka

Serce z kamienia to ważna książka, która pokazuje jak może wyglądać depresja poporodowa i jak duży jest to problem. Książka opowiada historię Weroniki, która jest już matką czteroletnich bliźniaczek i kobietą sukcesu, pewnego dnia dowiaduje się, że jest w ciążki, której nie planowała. Świetnie napisana książka. Z całą pewnością sięgnę jeszcze po inną książkę autorstwa Katarzyny Misiołek. 

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...