Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sherlock Holmes Society Tom 3 In nomine Dei

Sylvain Cordurie

Sherlock Holmes Society Tom 3 In nomine Dei

7.2

(18 ocen) wspólnie z

34,99

 

Trzecia część mrocznej opowieści o walce Sherlocka Holmesa z organizacją odpowiedzialną za epidemię zombie w Keelodge. W wyniku napadu bandy naśladowców Kuby Rozpruwacza doktor Watson ląduje w szpitalu. W tej sytuacji sławny detektyw może liczyć jedynie na pomoc nieobliczalnego Edwarda Hyde’a, decyduje się więc na współpracę z Ministerstwem Wojny. Mycroft Holmes też zaczyna rozumieć, że bez wsparcia genialnego brata siły państwowe nie poradzą sobie z tajemniczymi spiskowcami. Idąc śladem kolejnych krwawych tropów, bracia zdają sobie sprawę, że z tak wielkim zagrożeniem wewnętrznym Wielka Brytania nigdy nie miała do czynienia. Czy śledztwo przyniesie wreszcie spodziewane rezultaty i stróże prawa natrafią na ślad ludzi stojących na czele organizacji trucicieli?
Opowieści o Holmesie są pisane przez doświadczonego francuskiego scenarzystę Sylvaina Corduriégo, współautora wielu serii fantastycznych i historycznych. Rysownikiem tego tomu cyklu jest Włoch Alessandro Nespolino, który zwrócił na siebie uwagę włoskim komiksem o komisarzu Ricciardim, a później stworzył ilustracje do Crime Alleys, jednej z opowieści o Sherlocku ze scenariuszem Corduriégo.

Egmont
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-281-4215-2

Tytuł oryginalny: Sherlock Holmes Society 3 - In nomine Dei

Liczba stron: 56

Format: 21.6x28.5cm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...