Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sherlock Holmes Society Tom 6 Pole manewru

Sylvain Cordurie

Sherlock Holmes Society Tom 6 Pole manewru

7.4

(11 ocen) wspólnie z

34,99

 

Szósta i ostatnia część cyklu opowiadającego o początkach działalności tajnej fundacji zrzeszającej niezwykłych sprzymierzeńców Sherlocka Holmesa. Rok 1895. Liam, syn słynnego detektywa, a zarazem podróżnik w czasie, dąży do zniszczenia Londynu, aby zapobiec powstaniu totalitarnego Wielkiego Królestwa. Chcąc ocalić stolicę, Holmes ze swymi pomocnikami oraz agentami Ministerstwa Wojny urządzają serię obław na Liama. Jednocześnie próbują odnaleźć innego przybysza z przyszłości, kapitana Johnsona, mającego za zadanie zabić Sherlocka. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że Liam musi ocalić zarówno swego ojca, jak i matkę, telepatkę Megan Connelly, gdyż w przeciwnym razie nie zostanie poczęty, nie narodzi się i nie będzie mógł cofnąć się w czasie... Różne warianty przyszłości nadal są prawdopodobne, dlatego aby zapobiec mogącym nastąpić tragediom, bohaterowie będą musieli podejmować bardzo trudne decyzje. Opowieści o Holmesie są pisane przez doświadczonego francuskiego scenarzystę Sylvaina Corduriégo, współautora wielu serii fantastycznych i historycznych. Rysownikiem tego tomu cyklu jest Włoch Andrea Fattori, który stworzył ilustracje do włoskich opowieści „Mambo Italiano” i „Angel”, a na rynku francuskim zaistniał dzięki rysunkom do należącej do uniwersum Holmesa dylogii „Kroniki Moriarty’ego”.

Egmont
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-281-5948-8

Tytuł oryginalny: Sherlock Holmes Society 6. Les Champ de possibles

Liczba stron: 48

Format: 21.5x28.5cm

Cena detaliczna: 34,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...