Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sherlock Holmes The Valley of Fear. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami

Arthur Conan Doyle

Sherlock Holmes The Valley of Fear. Adaptacja klasyki z ćwiczeniami

17,56

 

The Valley of Fear autorstwa Arthura Conan Doyle'a wydana w 1915 roku jest czwartą i zarazem ostatnią powieścią o przygodach najsłynniejszego detektywa wszechczasów – Sherlocka Holmesa. Powieść dzieli się na dwie części. Pierwsza rozpoczyna się z chwilą, gdy Holmes otrzymuje zaszyfrowany list zapowiadający zabójstwo niejakiego Johna Douglasa. Gdy zagadkowe morderstwo staje się faktem, detektyw i doktor Watson rozpoczynają śledztwo, które prowadzi ich do geniusza zła, profesora Moriarty'ego.Część druga odsłania kulisy zabójstwa Douglasa. Akcja przenosi nas do tytułowej Doliny Trwogi – miejsca drastycznych zbrodni...

Angielski. The Valley od Fear to niekonwencjonalny sposób nauki języka, który łączy lekturę wciągającej historii z rozwiązywaniem pomocniczych ćwiczeń. Podczas czytania opowieści w naturalny sposób przyswoisz słownictwo i konstrukcje leksykalno-gramatyczne oraz utrwalisz umiejętność czytania ze zrozumieniem. Na końcu książki znajdziesz klucz odpowiedzi i praktyczny słowniczek angielsko-polski.

Czytaj adaptację i...:

  • sprawdzaj znaczenie słówek, nie odrywając się od książki dzięki tłumaczeniom na marginesach,

  • poznaj angielskie słownictwo na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym

    (A2-B1),

  • ćwicz umiejętność czytania ze zrozumieniem,

  • rozwiązuj 65 urozmaiconych ćwiczeń leksykalnych i gramatycznych.

W serii także:

  • Angielski z ćwiczeniami. Heart of Darkness
  • Angielski z ćwiczeniami. Nightmare Abbey

Edgard
Oprawa miękka

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-67212-53-3

Liczba stron: 184

Cena detaliczna: 24,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...