Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Siedem grzechów głównych

Fulton Sheen

Siedem grzechów głównych

26,55

 

Pełne pasji rozważania na temat tytułowych siedmiu grzechów: gniewu, zawiści, nieczystości, pychy, łakomstwa, lenistwa i chciwości.

Wielka szkoda, że tak wielu ludzi troszczy się tak bardzo o ciało, aż zaniedbuje duszę, a zaniedbując duszę, traci apetyt na sprawy duchowe. Tak jak w porządku naturalnym możliwa jest utrata apetytu na pokarm, tak i w porządku duchowym możliwa jest utrata pragnienia rzeczywistości nadprzyrodzonej. Ludzie łakomi rzeczy przemijających stają się nieczuli na rzeczy nieprzemijające. Jak uszy głuchego zamknięte są na świat harmonii i oczy niewidomego zamknięte są na świat piękna, tak wypaczone dusze zamykają się na świat Bóstwa.
fragment książki

W skrócie:

• Fulton J. Sheen – prekursor ewangelizacji w środkach masowego przekazu,
• Zestawienie ostatnich 7 słów Jezusa z 7 grzechami głównymi,
• napisana nowocześnie, prosto i dosadnie,
• celna diagnoza współczesności, aktualna mimo upływu lat,
• szeroka grupa odbiorców – lektura arcybiskupa Sheena to uczta dla każdego, niezależnie od wykształcenia czy aktualnego etapu życia,
• idealna także jako prezent dla kapłana.

Fulton J. Sheen – charyzmatyczny kaznodzieja, dwukrotny laureat telewizyjnej nagrody Emmy – odkrywa przed nami moc słów wypowiedzianych przez Jezusa tuż przed śmiercią na krzyżu. Niezwykłe spotkanie z Bogiem, Biblią i prawdziwą religijnością.

W drodze
Oprawa miękka

Tytuł oryginalny: The Seven Capital Sins

Liczba stron: 142

W drodze

Format: 130x200mm

Cena detaliczna: 29,90 zł

Tłumaczenie: Małgorzata Figurna-Rogalińska

Rok wydania: 2023

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...