Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Siedem zasad udanego małżeństwa

Silver Nan

Siedem zasad udanego małżeństwa

6.7

(3 oceny) wspólnie z

42,90

 

Doskonale napisana, fachowa książka z dziedziny psychologii, a równocześnie praktyczny poradnik dla każdego, kto chce dzielić swoje życie z drugą osobą.

Jak zapobiec rozpadowi małżeństwa albo uratować związek, który już się rozpadł?
Dlaczego związek dwojga ludzi bywa czasem taki trudny?
Dlaczego niektóre pary żyją szczęśliwie, podczas gdy inne są niczym bomba zegarowa?


Szczęśliwi małżonkowie nie są zazwyczaj ani mądrzejsi, ani bogatsi, ani bardziej przebiegli psychologicznie od innych. Jednak w codziennym życiu znajdują sposób, który nie pozwala negatywnym myślom i emocjom wobec partnera wziąć górę nad tymi pozytywnymi. Ich małżeństwo jest inteligentne emocjonalnie
John M. Gottman


Gottman zrewolucjonizował badania nad małżeństwem, wprowadzając ściśle naukowe metody dla niezwykle szczegółowej obserwacji zachowań par małżeńskich na przestrzeni kilkunastu lat. Wieloletnie doświadczenie nauczyło go niezwykle trafnie prognozować przyszłości związku – już po krótkiej obserwacji małżeństwa potrafi określić czy ma ono przyszłość czy grozi mu rozwód.
Oto kulminacja dzieła jego życia: siedem zasad, których przestrzeganie może zapobiec rozpadowi małżeństwa, a co więcej - pomoże parom zbudować harmonijny i trwały związek. Dodatkowo wiele praktycznych kwestionariuszy i ćwiczeń. Siedem zasad udanego małżeństwa to idealny, napisany żywym i zrozumiałym językiem, przewodnik dla wszystkich, którzy pragną wydobyć ze swojego związku to, co najlepsze.

Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
Oprawa miękka

Wydanie: drugie

ISBN: 978-83-233-3789-8

Tytuł oryginalny: The seven principles for making marriage work

Liczba stron: 256

Format: 14.5x20.5cm

Cena detaliczna: 42,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...