Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Silver Stag Republika piratów

A.M. Rosner

Silver Stag Republika piratów

6.5

(53 ocen) wspólnie z

44,90

 

Jesteśmy na Karaibach w roku Pańskim 1715, w czasie zmieniających się sojuszy i ciągłej rywalizacji o wpływy w regionie korony hiszpańskiej i Królestwa Wielkiej Brytanii. Między głównymi aktorami krwawych morskich bitew i wzajemnych najazdów na skolonizowane przez Anglików lub Hiszpanów wyspy i wysepki, trudno czasem rozróżnić kto jest „parszywym piratem”, a kto wysoko wykwalifikowanym dowódcą regularnej floty.

Pełna zaskakujących zwrotów akcji, brawurowa mieszanka powieści historycznej, awanturniczej, obyczajowej i przygodowej.

"Silver Stag A.M. Rosner przynosi nam wszystko, czego wymagają reguły przygodowo-pirackiego gatunku. Otrzymujemy świetnie opowiedziane dzieje kolonialnej rywalizacji na morzu i lądzie. Na tle autentycznych wydarzeń pojawiają się barwne i charakterystyczne dla epoki postaci. Poznajemy historię męskiej przyjaźni i lojalności oraz tajemnicę, która się z nią wiąże; szalone projekty i niespełnione plany matrymonialne; uczestniczymy w bitwach i morskich abordażach, efektownych pojedynkach, napadach i ucieczkach. Spotykamy ludzi złych i okrutnych, równocześnie mądrych i szlachetnych, choć niekoniecznie urodzonych pod szczęśliwą gwiazdą. Przede wszystkim zaś odkrywamy sekrety angielskich dżentelmenów, których mądrość, ogłada i humanitaryzm wystawione zostaną na ogniową próbę dramatycznych wydarzeń".

prof. Tadeusz Cegielski

Magnus
Broszurowa ze skrzydełkami

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-950-5361-0

Liczba stron: 560

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 44,90 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...