Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Siostry gotują

Anna Popek, Krupa Magdalena M.

Siostry gotują

5.3

(3 oceny) wspólnie z

49,99

 

Pochwała prowadzenia domu
Cudownie jest być panią domu. Mieć czas na to, by codziennie ugotować zdrowy obiad, zadbać o siebie, o męża, a przede wszystkim o dzieci i ich wychowanie.
Dla większości z nas to jednak abstrakcja. Musimy pracować i zajmować się domem, a przecież chcemy i powinnyśmy także dobrze wyglądać. Jak sobie z tym wszystkim poradzić?
Kobiety nie muszą być oceniane wyłącznie przez pryzmat sukcesów w pracy, kariery i awansu. Dużo ważniejsze od zawodowych ambicji jest to, czy w świecie nagminnie rozpadających się związków uda się nam utrzymać szczęśliwe małżeństwo i rodzinę oraz dobrze wychować dzieci.
Wraz z Magdą uważamy, że to od nas, kobiet, zależy to, jaki będzie nasz dom.
Czy będzie miejscem ciepłym i dobrym, do którego każdy chętnie wraca, czy też wiecznie pustym mieszkaniem, którego cechą szczególną będą pudełka po pizzy na wynos. Czy będzie w nim czułość, troska i uczucie, czy będzie zadbany i spokojny. Bez złych emocji przynoszonych z pracy, za to z całą gamą uczuć domowników, które czasem trzeba okiełznać, czasem ukształtować a czasem po prostu dać się im ponieść. Wbrew temu, czym karmią nas współczesne media i przykłady wątpliwych autorytetów, my wierzymy w siłę rodziny. Bycie panią domu, choćby na pół etatu, może być wspaniałe i bardzo „apetyczne".
W naszej książce znajdziecie na to liczne dowody!

Melanż
Oprawa twarda

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-928-0298-3

Liczba stron: 276

Format: 215x210mm

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...