Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Siostry ze Złotego Brzegu 12 Zaginieni

Jeanette Semb

Siostry ze Złotego Brzegu 12 Zaginieni

7.5

(6 ocen) wspólnie z

9,99

 

Josefine i Martine Vik po nagłej śmierci ojca porzucają swoje dotychczasowe życie i przenoszą się do ciotki, która mieszka w malowniczym miasteczku Drobak położonym na południowym wybrzeżu Norwegii. Wkrótce po przeprowadzce jedna z sióstr natrafia na ślad
rodzinnej tajemnicy. Okazuje się, że w pobliskim hotelu przed dziesięciu laty w niewyjaśnionych okolicznościach została zamordowana ich matka, a świadkiem tej zbrodni była jedna z córek właścicieli hotelu. Czy znaleziony pamiętnik pomoże Josefine i Martine w rozwikłaniu zagadki morderstwa i poznaniu miłosnego sekretu matki? Jak wydarzenia z przeszłości wpłyną na ich dalsze życie?
Całe Drobak jest poruszone ucieczką Emmy i Bragego. Krystian z Goranem natychmiast zarządzają poszukiwania zaginionych na morzu kochanków. Wkrótce na mieliźnie fiordu zostają odnalezione szczątki łodzi Halvorsenów. Wszystko wskazuje na to, że Emma, Brage i Solrunn utonęli. Tymczasem Borghild przesyła do swojej dawnej przyjaciółki list, w którym wyjawia nazwisko prawdziwego mordercy Signe Vik. Okazuje się, że wcale nie był nim Georg Strand. Anton mówi w końcu Krystianowi, że nie jest jego ojcem, tylko bratem. Załamana z powodu nieplanowanej ciąży Viktoria zwraca się do dr. Jorgensena z prośbą o pomoc w jej przerwaniu. Lekarz jednak odmawia. Uznawana za zaginioną Emma odzyskuje przytomność w chacie rybaka, przez którego została uratowana z tonącej łodzi. Dziewczyna nie pamięta jednak, co stało się z Bragem i ich córeczką...

Edipresse Polska
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-811-7128-1

Liczba stron: 192

Format: 10.6x17.4

Cena detaliczna: 9,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...