Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Skarb Czyngis-chana

Clive Cussler

Skarb Czyngis-chana

7.0

(276 ocen) wspólnie z

28,13

 

Jeden z największych bestsellerów z Dirkiem Pittem – po raz pierwszy od 16 lat znów na rynku!

Dirk Pitt musi odnaleźć skarb Czyngis-chana, żeby udaremnić szalony plan odbudowy imperium najokrutniejszego zdobywcy w historii świata.

Rok 1281: Potężny tajfun zatapia u wybrzeży Japonii prawie całą mongolską flotę, ale jeden okręt dociera do nieznanej wyspy.
Rok 1937: Brytyjski archeolog dokonuje w Chinach niebywałego odkrycia, ale ginie, zanim zdąży je ujawnić.
Rok 2007: Tajemnicze trzęsienia ziemi niszczą największy na świecie terminal naftowy i większość ropociągów.

Dirk Pitt rozpoczyna śmiertelnie niebezpieczną rozgrywkę z bezlitosnym przeciwnikiem, który wykorzystując tajne dziedzictwo Czyngis-chana, chce doprowadzić do załamania światowej gospodarki.

Od lodowanych wód syberyjskiego jeziora, przez gorące piaski pustyni Gobi, po podwodną grotę na Hawajach, Dirk Pitt poszukuje zaginionego grobowca i mitycznego skarbu Xanadu, by nie dopuścić do globalnej katastrofy i śmierci milionów ludzi.

CLIVE CUSSLER to najpopularniejszy na świecie autor powieści przygodowo-sensacyjnych. Podróżnik, badacz historii katastrof morskich, poszukiwacz zatopionych wraków, sam był uosobieniem przygody, tak jak jego najsławniejszy bohater – Dirk Pitt.

Clive Cussler to jedyny pisarz, którego powieści – wydawane w 105 krajach – przez pół wieku nie schodzą ze szczytów list bestsellerów. Clive Cussler został nazwany Wielkim Mistrzem Przygody, który ­fascynuje czytelników w każdym wieku.

Amber
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-241-8199-5

Tytuł oryginalny: Treasure of Khan

Liczba stron: 448

Amber

Format: 135x205mm

Cena detaliczna: 52,90 zł

Tłumaczenie: Maciej Pintara

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...