Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Skarby natury w kosmetyce Tom 1

Bednarczyk-Cwynar Barbara, Majewska Krystyna, Olender Dorota

Skarby natury w kosmetyce Tom 1

10.0

(1 ocena) wspólnie z

59,00

 

Założeniem autorów było, by niniejszy podręcznik mógł stać się przewodnikiem, do którego będzie się wracało w miarę potrzeby znalezienia lub przypomnienia sobie informacji o substancjach , które zamierza się wykorzystać w celach kosmetycznych. Chcielibyśmy, by jednocześnie mógł on stanowić zarówno zachętę jak i ostrzeżenie w sytuacji braku sprecyzowanego poglądu na zalecony kosmetyk oraz sposób jego zastosowania. W tym miejscu należy jednak zdecydowanie przypomnieć, że reakcja organizmu człowieka na każdą substancję dostarczaną z zewnątrz zawsze będzie miała charakter indywidualny. Dlatego w każdym przypadku ostateczną decyzję o zastosowaniu danego kosmetyku, w konkretnej sytuacji, powinna podejmować osoba z odpowiednimi do tego kwalifikacjami.
Przygotowując ten podręcznik autorzy musieli zadecydować, które spośród otaczających nas substancji naturalnych są tymi najważniejszymi i najczęściej spotykanymi w kosmetykach. Decyzja ta była niezwykle trudna i podjęta została w sposób subiektywny, odzwierciedlający zainteresowania i poglądy autorów. Również układ treści w poszczególnych rozdziałach jest efektem realizacji autorskich koncepcji co do zawartości tego podręcznika. Zwykle rozpoczynają się one od krótkiego wstępu prezentującego historię stosowania danego produktu. Następnie wskazywane są jego najważniejsze właściwości kosmetyczne oraz prezentowane inne obszary i możliwości wykorzystania. Z założenia największa uwaga zwracana jest na przystępnie pokazany skład i chemizm poszczególnych produktów, po czym w oparciu o te wiadomości, przedstawiane są najważniejsze możliwości i sposoby ich kosmetycznego wykorzystania.
Autorzy wyrażają nadzieję, że niniejsze opracowanie spotka się z życzliwym przyjęciem, zarówno ze strony studentów, jak i szerokiego grona osób stosujących kosmetyki w życiu codziennym. Ufamy, że podręcznik ten będzie spełnieniem ich oczekiwań związanych z jasnym i zrozumiałym przedstawieniem istotnych zagadnień z obszaru kosmetologii z ukierunkowaniem na chemię kosmetyczną i będzie stanowił istotne ułatwienie w przyswajaniu niekiedy trudnych i złożonych zagadnień zawodowych.
Intencją autorów jest by podręcznik ten z jednej strony stanowił pomoc w poruszaniu się w świecie najprzeróżniejszych kosmetyków, natomiast z drugiej pokazywał szerokie możliwości wykorzystania produktów naturalnych do celów kosmetycznych. Chcielibyśmy, aby wzbudził on zainteresowanie szerokiego grona Czytelników produktami często używanymi w codziennym życiu do celów zupełnie niekosmetycznych, a także ułatwił dostrzeżenie istoty problemów związanych ze stosowaniem takich substancji jako kosmetyków. Wyrażamy przekonanie, że treści zawarte w podręczniku umożliwią skuteczniejsze wykorzystywanie produktów z naszego otoczenia i przyczynią się do zrozumienia ich znaczenia w codziennej dbałości o zdrowie i urodę.
/Wstęp:
W imieniu zespołu autorów: Lucjusz Zaprutko/

Medpharm
Broszurowa ze skrzydełkami

ISBN: 978-83-784-6055-8

Liczba stron: 206

Format: 16.5x23.5cm

Cena detaliczna: 59,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...