Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Skazani na wolność

Iwo Konopek

Skazani na wolność

27,75

 

Wolność zrodzona ze wstydu bywa bolesną pułapką

Po wielu latach życia w poczuciu wstydu i braku akceptacji, czterdziestoletni Wiktor w końcu ma wszystko - kochającą żonę, która rozumie jego potrzeby, pracę, w której się spełnia i dobrze zarabia, a także przyjaciół, z którymi może zapomnieć o codzienności. Alicja jest otwarta na nowe, nietypowe doświadczenia i fantazje seksualne, więc Wiktor nie musi już hamować swoich popędów. Korzysta zatem na tej wolności, zapraszając do małżeńskiej sypialni koleżanki, dokładnie tak jak w marzeniach większości nastolatków.

Okazuje się jednak, że życie w zgodzie z potrzebami ma swoje brutalne konsekwencje, kiedy żona Wiktora ujawnia swoje fantazje. Dlaczego tak trudno mu zrozumieć, że ona może mieć ochotę na dodatkowego mężczyznę w łóżku albo spróbować czegoś, co Wiktorowi nie mieści się w głowie? Jaki ma to związek z dzieciństwem, wychowaniem i schematami, których oboje nauczyli się dawno temu?

"Skazani na wolność" to opowieść o męskich uprzedzeniach i walce z samym sobą. Bo choć na co dzień wolność wydaje się naszym priorytetem, nie zawsze jesteśmy w stanie dać ją najbliższym na tych samych zasadach. To historia o tym, że podejmowanie decyzji w zgodzie z potrzebami jest drogą do wolności, ale każda z tych decyzji pociąga za sobą odpowiedzialność.

Novae Res
Oprawa miękka

Liczba stron: 442

Novae Res

Cena detaliczna: 49,99 zł

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...