Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Sketchnoting. Kompletnie inny sposób notowania

Agnieszka Jachymek

Sketchnoting. Kompletnie inny sposób notowania

9.1

(30 ocen) wspólnie z

31,94

 

Wyobraź sobie świat, w którym w zeszytach możesz do woli bazgrać, kolorować, podkreślać i rysować. A twój nauczyciel, widząc to, skacze z radości. Sprawdziany idą ci jak z płatka. Wiedza sama wchodzi ci do głowy, a znajdowanie informacji zajmuje ci tyle czasu, co wpisanie hasła w wyszukiwarce.

Brzmi jak bajka? No, może ten skaczący nauczyciel to przesada. Ale reszta – to moc sketchnotingu, czyli sztuki rysowania i porządkowania notatek!

Ikonki, sekretne symbole, tajne znaki, magiczne strzałki. Przekonaj się, jak odlotowo może wyglądać twój zeszyt, jeśli będziesz notować w swój własny, niepowtarzalny sposób.

A twoje notatki będą TYLKO twoje.

PS Nie, nie musisz mieć specjalnych umiejętności! Wystarczy, że potrafisz trzymać długopis. Sketchnoting jest absolutnie dla każdego. A już na pewno dla ciebie!


Pozwól dziecku bazgrać!

Nie wiesz, co to sketchnoting?

To zupełnie inny sposób notowania, który sprawi, że zeszyty twojego dziecka zmienią się nie do poznania, a notowanie nie będzie tylko smutnym obowiązkiem. Książka pokazuje, jak twoje dziecko w prosty sposób może tworzyć w zeszycie szkolnym niestandardowe, nielinearne notatki, dzięki którym ma szansę zapamiętać więcej i szybciej i do których zechce zaglądać częściej. Taki sposób notowania rozwija u twojego dziecka również wiele kompetencji, takich jak samodzielność w procesie uczenia się, krytyczne myślenie, kreatywność, umiejętność selekcjonowania i wybierania informacji czy ich porządkowania.

Jeśli Twoje dziecko…

- notatki robi, bo musi, wszyscy je przecież robią;

- po prostu przepisuje wszystko z tablicy, stara się zanotować każde słowo nauczyciela;

- nie potrafi powiedzieć, co zanotowało, nie pamięta zbyt wiele ze swojej notatki, a jeśli chce odszukać jakąś informację w swoim zeszycie, zazwyczaj ma z tym problem;

- zamiast tego woli wpisać hasło w wyszukiwarkę internetową…

nie martw się! W tej książce znajdziesz podpowiedź, jak mogłyby wyglądać użyteczne notatki. Pokażemy, jak je robić, żeby były czytelne, żeby łatwiej się z nich uczyć i więcej z nich pamiętać.


Oczywiście, że szkolna notatka może być dobra! Notatki szkolne robione na szybko podczas lekcji też mogą̨ mieć ogromną moc, a skoro i tak twoje dziecko robi notatki, i prawdopodobnie będzie je robić przez wszystkie lata swojej nauki, dlaczego nie podjąć wysiłku i nauczyć się je robić lepiej?


O autorce:

Agnieszka Jachymek
– rysująca pani od angielskiego z markerem w każdej kieszeni. Opanowała sztukę przekazywania trudnych treści za pomocą prostych schematycznych rysunków – i nie zawaha się jej użyć na lekcji, a także w tej książce! Od 15 lat, prócz present perfect i phrasal verbs, uczy dzieci jak się uczyć, jak tworzyć kreatywne notatki, żeby jeszcze lepiej rozumieć i więcej zapamiętać. Prowadzi fejsbukowy profil eduNOTATKI, który śledzi ponad 21 000 osób oraz stronę www.edunotatki.pl.

Znak Emotikon
Oprawa miękka

Wydanie: Pierwsze

ISBN: 978-83-240-7684-0

Liczba stron: 224

Znak Emotikon

Format: 163x225mm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Rok wydania: 2022

Sketchnoting. Jak narysować proste ikony?

Jak wykorzystać sketchnoting w budowaniu zdań?

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...