Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Skoczkowie Tajemnice mistrzów

Jarosław Kaczmarek

Skoczkowie Tajemnice mistrzów

7.4

(44 ocen) wspólnie z

22,73

 

„Skoczkowie. Tajemnice mistrzów” jest pozycją zarówno dla dzieci i dorosłych, których pasją jest sport, idealnie nada się również dla osób, które tą pasję chcą dopiero w sobie zaszczepić. Książka jest skarbnicą wiedzy na temat dawnych i obecnych mistrzów: Stanisława Marusarza, Wojciecha Fortuny, Adama Małysza i Kamila Stocha, a także obecnie wiodących prym członków medalowej drużyny - Stefana Huli, Dawida Kubackiego, Piotra Żyły i Macieja Kota oraz paru z ich zagranicznych kolegów. Aby urzeczywistnić przedstawiane historie książka przepełniona jest kolorowymi zdjęciami oraz pobudzającymi wyobraźnię rysunkami, zgłębia sekrety najsłynniejszych skoczni, nowych technologii.. a nawet magicznych właściwości bulki z bananem. Kiedy wiatr sprzyja skoczkowi, a kiedy jest jego największym przeciwnikiem? Na czym polega lądowanie telemarkiem oraz jak zdobyć najwyższe noty za styl? Co oznacza lekka głowa i jak wpływa na jakość skoków oraz kto walczy w technologicznej wojnie? Odpowiedź na te i wiele, wiele innych ciekawych pytań znajduje się w tej książce.

Egmont
Zintegrowana

Wydanie: pierwsze

Data pierwszego wydania:
2018-11-09

ISBN: 978-83-281-2980-1

Liczba stron: 212

Format: 170x240mm

Cena detaliczna: 36,99 zł

Zapowiedź książki

Ebook i Audiobook dostępny na

Kup ebooka
Kup audiobooka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...