Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Skrzydlate książki

Anna Sakowicz

Skrzydlate książki

8.5

(8 ocen) wspólnie z

29,36

 

Porywająca historia czwórki dzieci, które odkrywają alternatywny magiczny świat, pełen dziwnych istot, przerażających niebezpieczeństw i latających książek. Idealna propozycja dla fanów “Opowieści z Narnii” C.S.Lewisa

Klara, Judyta, Dawid i Jasiek mieszkają w tej samej gdańskiej kamienicy. Lubią razem biegać po zaułkach miasta i spędzać czas nad Motławą. Pewnego dnia pod koniec lata w 1939 roku zauważają, że przez okno budynku przy ulicy Mariackiej wlatują i wylatują dziwne ptaki. Jeden z nich ma uszkodzone skrzydło. A może to nie ptak, tylko książka ze skrzydłami?

Dzieci szukają pomocy u introligatora Samuela. Poznają jego siedmioletnią wnuczkę Judytę, która niespodziewanie znika za tajemniczymi drzwiami w pracowni dziadka. Kiedy zaczarowany pokój wciąga także Jaśka, Klara z Dawidem próbują ich ratować i… cała czwórka trafia do krainy, o której słyszeli tylko pisarze i pisarki oraz obdarzeni specjalną mocą introligatorzy.

W Krainie Nienapisanych Książek przyjaciele poznają wiele niezwykłych istot, stoczą walkę z ziejącą ogniem bestią i przeżyją spotkanie ze stworami wprost z powieści grozy, ale przede wszystkim uratują kogoś bardzo ważnego dla losów tego magicznego miejsca. Tymczasem w Gdańsku trwa wojna. Czy ukryte w książkowym świecie dzieci będą w nim bezpieczne? Czy uda im się wrócić do domu?

Poradnia K
Oprawa twarda

ISBN: 978-83-671-9580-5

Liczba stron: 250

Cena detaliczna: 49,99 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...