Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Ślady sprzed milionów lat

Michael Baigent

Ślady sprzed milionów lat

59,90 zł

4493

 

Dlaczego musimy napisać na nowo starożytną historię ludzkości.
Narodziny cywilizacji miały miejsce przed milionami lat.

• Odcisk stopy ludzkiej sprzed 150 milionów lat.
• Przecinające się tropy dinozaura i człowieka.
• Precyzyjne narzędzia sprzed 38 milionów lat.
• Żelazny gwóźdź sprzed prawie 400 milionów lat.
Tych dat nie można pogodzić z przyjętym obrazem naszych dziejów. Jak solidne podstawy ma jednak „naukowa” wizja przeszłości? Czy inteligentne istoty zamieszkiwały Ziemię już przed milionami lat? Czy ludzkość tworzyła w odległej przeszłości cywilizacje, które potem zostały zniszczone przez wielkie kataklizmy?

MICHAEL BAIGENT, historyk, pisarz, niezależny badacz, tak jak Michael Cremo i Richard Thompson w bestsellerze Zakazana archeologia: ukryta historia człowieka, tropi zdumiewające prehistoryczne i starożytne zabytki lekceważone przez naukę, wyśmiewane lub pomijane milczeniem. Ujawnia słabe punkty darwinowskiej teorii ewolucji i fakty nie do zaakceptowania przez ortodoksyjnych uczonych. I dowodzi, że rozwiązanie niewyjaśnionych wciąż zagadek – starożytnych zaawansowanych technologii, Sfinksa, piramid, Atlantydy – przybliża nas do zdumiewającej prawdy: narodziny cywilizacji miały miejsce przed milionami lat.

Amber
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-241-8208-4

Tytuł oryginalny: Ancient Traces. Mysteries In Ancient And Early History

Liczba stron: 234

Amber

Format: 165x235mm

Cena katalogowa: 59,90 zł

Tłumaczenie: Kamil Omar Kuraszkiewicz

Rok wydania: 2023

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...