Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Słowa które są ważne Komentarze do Ewangelii niedzielnych Rok C

Farina Marcello

Słowa które są ważne Komentarze do Ewangelii niedzielnych Rok C

16,22

 

Lektura niniejszego zbioru refleksji na temat Ewangelii wg św. Łukasza pozwoli czytelnikowi, aby rozpoczął jedyną w swoim rodzaju podróż: ku tajemnicy Boga i tajemnicy człowieka. Pozwoli mu wyjść na spotkanie Boga, którego miłosierdzie ma imię, ciało, serce i myśli Jezusa z Nazaretu, Emmanuela – „Boga z nami”. Ów niezrównany Samarytanin – jak podkreśla we wstępie do książki F. Pisani – to Bóg macierzyński, który „nie ma względu na osoby”, natomiast proponuje jako podstawowy krok życie miłością, namacalną i bezinteresowną. Można by rzec, że zanim ktoś stanie się wierzącym, powinien dojrzeć w szkole człowieczeństwa, gdyż chodzi o życie niezliczonych osób i własne. Polemiczny styl zaproponowanych przez ks. Farinę niedzielnych homilii na rok liturgiczny C sprawia, że czyta się je jednym tchem. Wnikliwe ukazują one Syna Bożego, pochylającego się nad każdym grzesznikiem z miłością, która pozostaje niezbywalna i ponadczasowa. W ten obraz autor wpisuje współczesne realia związane zarówno z przesiąkniętym materializmem i pragmatyzmem światem, jak i kondycją zmagającego się dziś z wieloma wyzwaniami Kościoła. To słowa, które zostawiają ślad i każą nam stanąć twarzą w twarz z samymi sobą.

Marcello Farina, ur. w 1940 r. w Riva del Garda, Włochy. Święcenia kapłańskie przyjął w 1965 r. Teolog i dr filozofii, wieloletni nauczyciel akademicki i wychowawca młodzieży. Obecnie wykłada w Instytucie Nauk Religijnych i na Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Trydencie. Autor licznych rozpraw m.in. z zakresu historii teologii oraz dziejów Kościoła trydenckiego.



Odbiorcy

- duszpasterze poszukujący inspirujących i śmiałych pomysłów przy opracowywaniu kazań

- wszyscy zainteresowani pogłębionym i trafnym komentarzem do słowa Bożego



Dlaczego warto przeczytać tę książkę

- to doskonała pomoc dla księży, opracowana przez kapłana z długoletnim doświadczeniem w pracy naukowej i duszpasterskiej

- zawiera ciekawy, odwołujący się do aktualnych wydarzeń komentarz do Ewangelii niedzielnych na rok C, który może być wykorzystany w praktyce homiletycznej

- żywy, polemiczny język, jakim posługuje się autor, uatrakcyjnia lekturę tych zakorzenionych w Ewangelii wg św. Łukasza i wpisujących się we współczesne realia refleksji.

Jedność
Oprawa miękka

Data pierwszego wydania:
2018-10-31

ISBN: 978-83-797-1976-1

Tytuł oryginalny: Parole Che Contano

Liczba stron: 240

Format: 14.0x20.5cm

Cena detaliczna: 26,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...