Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Słowa z uśmiechem Nauka o języku i ortografia Język polski 6 Podręcznik Szkoła podstawowa

Ewa Horwath, Żegleń Anita

Słowa z uśmiechem Nauka o języku i ortografia Język polski 6 Podręcznik Szkoła podstawowa

21,49

 

Cykl „Słowa z uśmiechem” łączy naukę z zabawą. Zachowuje wyważone proporcje między poleceniami wprowadzającymi i utrwalającymi wiedzę a działaniami o charakterze zabawowym, rozwijającymi kreatywność uczniów (np. „Policz zdania z orzeczeniami czasownikowymi i z orzeczeniami imiennymi, a dowiesz się, jak wyglądał arlekin – charakterystyczna postać z osiemnastowiecznej komedii ludowej, zwanej komedią dell'arte”).

Ćwiczenia umożliwiają pracę na różnych poziomach trudności. Ich odpowiednia formuła pozwala uczniowi na samodzielne odkrywanie interesujących zjawisk językowych i reguł ortograficznych. Podręcznik proponuje różne typy ćwiczeń (np. ćwiczenia wprowadzające, skłaniające do obserwacji materiału językowego i ułatwiające wnioskowanie; ćwiczenia utrwalające, kształcące świadomość językową ucznia i jego umiejętności komunikacyjne), które skłaniają uczniów do systematyczności i wspierają samodzielne rozwijanie przez nich umiejętności. Wyraźne wyodrębnienie definicji w ramkach Zapamiętaj! ułatwia zapamiętanie pojęć. Atrakcyjne polecenia z zakresu ortografii utrwalają umiejętność poprawnego pisania. Zadania, rysunki i gry tworzą atmosferę dobrej zabawy, ale równocześnie przynoszą uczniom satysfakcję z samodzielnej pracy.

Treść ułożona według podstawowych działów nauki o języku porządkuje wiedzę. W klasie 6 są to: Litery i głoski, Części mowy, Składnia, Wyrazy i związki wyrazowe oraz dwie części działu ortograficznego Piszę poprawnie.

Bloki powtórkowe (To już znamy, powtarzamy, Pół żartem, pół serio) i sprawdzian (Wiem, umiem, rozumiem) na końcu każdego rozdziału pozwalają utrwalić wiedzę i umiejętności.

WSiP
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-021-8106-1

Liczba stron: 316

Format: 205x260mm

Cena detaliczna: 24,60 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...