Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Słowiańskie mity i opowieści w komiksie. Naukomiks

Słowiańskie mity i opowieści w komiksie. Naukomiks

8.4

(135 ocen) wspólnie z

27,39

 

Mity słowiańskie w komiksie? Tego jeszcze nie było!



 



W kogo wierzyli nasi słowiańscy przodkowie? O co chodzi z topieniem marzanny na wiosnę? Jak się pozbyć zmory? I co wspólnego z tym wszystkim ma... jajko?!



 



Sprawa z mitologią Słowian jest trochę skomplikowana, ponieważ istnieje bardzo mało źródeł, ale pisarka Wiktoria Korzeniewska (obecna w internecie jako @SlavicBook) i ilustratorka Natalia Noszczyńska podjęły się opowiedzenia wszystkiego młodszym czytelnikom w prosty i wciągający sposób. Poznacie słowiańskich bogów, stare tradycje, które przetrwały aż do dziś, oraz dostaniecie trochę inspiracji do słowiańskiego „zrób to sam”.



 



Wiktoria Korzeniewska – z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni, z zawodu specjalistka ds. promocji książek, z serca twórczyni SlavicBook.pl – pierwszego miejsca w polskim internecie całkowicie poświęconego książkom z motywami wierzeń słowiańskich. Autorka „Czerwonej baśni” – historii o Babie Jadze i lesie, do którego lepiej nie wchodzić. Podejrzana o bycie miejską zmorą. Nigdy nie odmawia kawy i kromki chleba z masłem.



Natalia Noszczyńska – ilustratorka, projektant­ka oraz architektka krajobrazu. Na co dzień pracuje z Sebastianem Łuczywo w zespole Black Dog Studio. Od dwóch lat tworzą razem autorski projekt ilustracji i małych wydaw­nictw pt. Słowianie, nawiązujący do wierzeń, tradycji i folkloru naszych przodków. Jako ilustratorka Natalia rysuje i projektuje dla wydawnictw książkowych i muzycznych, dla instytucji kultury, do magazynów, czasopism i prywatnych autorów z Polski i zagranicy. Inspiracje czerpie z bliskiego kontaktu z natu­rą oraz otaczającym ją światem.



 



Powyższy opis pochodzi od wydawcy.

Nasza Księgarnia
Oprawa twarda

Wydanie: 1

ISBN: 978-83-10-13997-9

Liczba stron: 128

Format: 16.2x23.0cm

Cena detaliczna: 44,99 zł

Zajrzyj do środka

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...