Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Słowiańskie sposoby na zdrowie Metody oparte na tradycjach naszych przodków

Leszek Matela

Słowiańskie sposoby na zdrowie Metody oparte na tradycjach naszych przodków

35,10

 

Podstawowe filary zdrowia, na których opierali swoją filozofię życia nasi przodkowie, to harmonijne sposoby budowania i urządzania mieszkań, właściwe odżywianie, stosowanie ziół oraz korzystanie z leczniczej mocy natury.

Książka podzielona jest na rozdziały, które je szczegółowo omawiają. Słowianie posiadali też własne odpowiedniki feng shui. Czuli się cząstką przyrody. Idee życia zgodne z pozytywnymi energiami otoczenia były już przed setkami lat świetnie znane i mądrze wykorzystywane w naszym tradycyjnym budownictwie, rękodzielnictwie oraz obyczajach. Również w dawnej polskiej sztuce kulinarnej znajdziemy wiele cennych zaleceń, które można wykorzystać do tworzenia prozdrowotnego menu XXI wieku. Ważne miejsce zajmowała w naszym kraju medycyna ludowa oparta o rodzime rośliny. Znachorzy i znachorki, wiedźmy i zamawiaczki wypracowali liczne skutecznie działające metody terapii naturalnej, z których warto skorzystać także dziś.

Sięgnijmy do korzeni, zapoznajmy się ze spuścizną dawnych Słowian oraz spróbujmy ich cenne osiągnięcia zastosować na co dzień, uwzględniając współczesne technologie i badania naukowe. SŁOWIAŃSKIE SPOSOBY NA ZDROWIE będą Państwu w tym pomocne.


LESZEK MATELA jest autorem ponad 60 książek o naturoterapii, radiestezji, miejscach mocy i sekretach dawnych kultur, w tym wielu wznawianych wielokrotnie bestsellerów, oraz kilkuset artykułów.

Kos
Oprawa miękka

Wydanie: pierwsze

ISBN: 978-83-764-9311-4

Liczba stron: 316

Format: 16.0x23.0cm

Cena detaliczna: 64,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...