Oficjalna księgarnia portali ciekawostkihistoryczne.pl oraz twojahistoria.pl

Słownik tematyczny polsko-hiszpańsko-włoski

Słownik tematyczny polsko-hiszpańsko-włoski

48,00

 

Słownik tematyczny polsko-hiszpańsko-włoski to 9000 haseł przedstawiających podstawowe i specjalistyczne słownictwo w 21 rozdziałach:
Zwroty ogólne
Człowiek
Rodzina i praca
Odzież
Kolory
Dom
Produkty spożywcze
Środki transportu
Edukacja
Sport
Sztuka
Religie i obrzędy
Wojsko i władza sądownicza
Ekonomia i finanse
Służba zdrowia
Flora i fauna
Pogoda
Wszechświat, Ziemia, czas
Liczebniki, przysłówki, przyimki, zaimki, spójniki
Kontynenty, państwa, stolice
Imiona
W celu ułatwienia nauki rzeczowniki wymieniane są w liczbie pojedynczej i mnogiej wraz z odpowiednimi rodzajnikami, a przymiotniki – w liczbie pojedynczej, mnogiej, w rodzaju męskim i żeńskim. Każdy rozdział zawiera dodatkowo przydatne wyrażenia czasownikowe w formie bezokoliczników.

„Słownik jest dziełem nowatorskim, ponieważ jest to pierwsze opracowanie uwzględniające jednocześnie język polski, hiszpański i włoski. Jest to publikacja przemyślana i starannie wykonana. Świadczą o tym chociażby sposób opracowania haseł, a także wstęp dotyczący niektórych różnic typologicznych i funkcjonalnych między językami: polskim, hiszpańskim i włoskim. Udanym rozwiązaniem jest podawanie informacji typu pragmatycznego. Jest to opracowanie wykonane rzetelnie i solidnie, które może być jak najbardziej przydatne w nauce tych języków, zwłaszcza osobom, które uczą się i hiszpańskiego, i włoskiego”.
Z recenzji prof. zw. dra hab. Wiaczesława Nowikowa

Wydawnictwo Naukowe UMK
Oprawa miękka

ISBN: 978-83-231-3732-0

Liczba stron: 424

Format: 160x230mm

Cena detaliczna: 48,00 zł

Nie wiesz co przeczytać?
Polecamy nasze najciekawsze artykuły

Zobacz wszystkie
10.04.2021

Nusret – sam przeciwko wszystkim

Sformułowana na początku XX wieku przez brytyjski Komitet Obrony Imperialnej opinia głosiła, że nawet wspólna akcja okrętów i wojsk lądowych przeciwko umocnieniom na półwyspie Gallipoli niesie za sobą „wielkie ryzyko i nie powinna być podejmowana dopóty, dopóki istnieją inne sposoby wywarcia wpływu na Turcję”. W styczniu 1915 roku tych innych powodów nawet nie szukano.
Czytaj dalej...
05.03.2019

5 najgorszych władców średniowiecznej Polski

Jeden był kastratem, pozbawionym korony i porzuconym przez żonę. Inny dał się zadźgać już w kilka miesięcy po objęciu władzy, a i tak na zawsze zmienił dzieje kraju. Był też największy z rozpustników i najgłupszy z dowódców…
Czytaj dalej...
06.03.2019

Karl Dönitz – ostatni Führer. Kim był człowiek, którego Hitler wyznaczył na swego następcę?

Nigdy nie poczuł się do winy i protestował, gdy nazywano go zbrodniarzem wojennym. Podczas procesu w Norymberdze bronił się: „Gdy zaczyna się wojna, oficer nie ma innego wyboru, jak wykonywanie swoich obowiązków”. Ale czy faktycznie Karl Dönitz tylko biernie realizował polecenia?
Czytaj dalej...
05.03.2019

Dlaczego władców Rosji nazywano carami?

Od XV wieku książęta moskiewscy konsekwentnie budowali swoją pozycję władców Wszechrusi. Powiększali obszar swojego państwa i szukali sposobu, by dodać sobie splendoru. Tytuł cesarski z pewnością im go przydał – ale jak uzasadnili ten awans?
Czytaj dalej...